Skupština je održana na zahtjev 19 od 78 suvlasnika radija. Oni su predložili Perićevu smjenu, no većina od 68 nazočnih poduprla je sadašnjeg predsjednika uprave koji je dobio 61,5 posto glasova.
U izvješću o poslovanju Perić je podsjetio da je račun radija blokiran te ustvrdio da zbog dugova od 22 milijuna kuna, najviše državi za neplaćeni PDV, radnicima za zaostale plaće, mirovinsko i zdravstveno osiguranje te dobavljačima, koji su gomilani u tijeku zadnjih 10 godina, radiju ostaju samo dvije mogućnosti - dokapitalizacija ili stečaj. Dodao je kako stečaj znači da većina vjerovnika, uključivo i radnike, ostaje bez ičega jer radio nema imovine iz koje bi se mogli naplatiti. Ustvrdio je da je jedina mogućnost dokapitalizacija od sadašnjih vlasnika ili strateškog ulagača pa je od skupštine zatražio mandat za pregovore s mogućim strateškim partnerom o prodaji udjela na Radiju 101.
Kazao je da uprava već razgovara s mogućim strateškim ulagačima, no za daljnje pregovore zatražio je potporu većine suvlasnika. Odlučeno je da uprava u roku od 15 dana sazove novu skupštinu s dnevnim redom dokapitalizacije, na kojoj će se odlučiti o točnu modelu ulaska strateškog investitora i na kojoj će uprava predstaviti moguće strateške partnere.
"Ako u mjesec dana ne uspijemo završiti razgovore s mogućim investitorom, nažalost, jedini će izlaz biti stečaj, a u tom slučaju gube svi: radnici, slušatelji, država, dobavljači i suvlasnici", zaključio je Perić.
O jučer započetu štrajku na radiju kazao je da je potpuno legitiman i da ga i on podupire jer svatko ima pravo da za svoj rad bude i plaćen, no ocijenio je "suludim" da dio suvlasnika, koji su i zaposlenici radija, ujutro štrajka, a navečer na skupštini izbjegava donositi odluke vezane uz radio.
Ustvrdio je da je "Stojedinica" 10 godina sustavno uništavana te da je dio suvlasnika koji ga žele smijeniti to znao ili je u tome čak sudjelovao.
Kazao je da su tijekom njegova mandata od listopada 2009. ukupni troškovi poslovanja smanjeni za 36 posto te da će od početka iduće godine troškovi za plaće biti manji za oko 50 posto. To će, kako je rekao, omogućiti normalno poslovanje, uz pokrivanje dugova koje je nagomilala bivša uprava.
Perić je od suvlasnika zatražio da osnuju povjerenstvo članova skupštine koja bi danas trebala pregovarati sa sindikatom o prekidu štrajka.
Glavni povjerenik Sindikata novinara Hrvatske (SNH) na Radiju 101 Goran Bernobić izjavio je za Hinu da ih još nitko iz uprave nije pozvao na pregovore za koje su "otvoreni". "Nastavljamo štrajk i ostajemo kod svojih zahtjeva za isplatom plaća za lipanj, srpanj i kolovoz", kazao je, ponovno odbacivši tvrdnje uprave da štrajkaši sprječavaju rad ostalih zaposlenika.
"Mi samo uskraćujemo svoj rad. I dalje puštamo radijske džinglove, a pristali smo na objavljivanje najvažnijih vijesti i servisnih informacija kao što su stanje na cestama i vremenska prognoza", kazao je Bernobić, napomenuvši da su u štrajku svi zaposlenici tehnike, glazbene redakcije, marketinga, voditelji te dio novinara.
Dodao je da je još jedna djelatnica i suvlasnica Radija 101 zatražila stečaj. To je prije nje već učinio jedan zaposlenik, ujedno vjerovnik, nakon čega je zagrebački Trgovački sud 26. studenoga imenovao privremenog stečajnog upravitelja Branka Petanjeka koji bi do odluke o otvaranju stečajnog postupka trebao utvrditi postoje li uvjeti za pokretanje stečaja ili pak za nastavak rada Radija 101.