U šest mjeseci kroz logor je prošlo od dvije do tri tisuće Židova, od kojih je u njemu umrlo oko pet stotina, a pokopani su na židovskome groblju, jedinstvenom po tome što su o svim žrtvama holokausta sačuvani osnovni podaci - njihova imena, prezimena te mjesto i godina rođenja. Podaci su napisani na crnim limenim pločicama koje su postavljene na grobovima.
"Holokaust je zlo koje se ne smije zaboraviti i na tu tragičnu lekciju iz povijesti treba stalno podsjećati generacije koje dolaze", izjavio je veleposlanik Amrani, koji se u maloj vijećnici sastao s đakovačkim dogradonačelnicima Ivicom Mandićem i Ivanom Išasegijem, s kojima je razgovarao i o prijedlogu da se židovsko groblje u Đakovu zbog spomenute jedinstvenosti proglasi spomenikom kulture.
"Zahvalan sam gradu Đakovu na suradnji sa Židovskom općinom u Osijeku kad je riječ o brizi za to groblje i njegovu održavanju", rekao je izraelski veleposlanik, koji je s predstavnicima grada razmijenio iskustva dviju zemalja u poljoprivredi, ekonomiji, energetici, lokalnoj samoupravi i kulturi.
Prigodom posjeta Đakovu veleposlanik Amrani posjetio je i katedralu te Državnu ergelu lipicanaca.