Tu je tvrdnju iznio bivši predstojnik ureda potpredsjednika Dicka Cheneya, Lewis Libby koji je optužen za ometanje pravde i laganje tužiteljima u istrazi o tome tko je iz Bijele kuće medijima otkrio ime agentice CIA-e Valerie Plame.
Libby je poroti rekao kako mu je Cheney kazao da medijima prenese informaciju o Iraku iz 2002. u kojoj se govori o tome kako Irak nastoji nabaviti nuklearni materijal.
To odobrenje je, vidi se iz dokumenata, dovelo do razgovora Libbyja i novinarke New York Timesa Judith Miller 2003. o tome. U to su doba kritičari već počeli dovoditi u pitanje američki napad na Irak izveden u ožujku 2003. nakon što Amerikanci u Iraku nisu našli oružje masovnog uništenja koje je Bush navodio kao razlog napada.
Libby je svjedočio da je prenošenje informacija novinarki New York Timesa odobrio sam predsjednik Bush preko Cheneya.
Njegovo svjedočenje prvi put dovodi Busha u vezu s događajima vezanim uz otkrivanje informacija o iračkom ratu medijima.
Muž Valerie Plame, bivši veleposlanik Joseph Wilson 2003. je kritizirao tvrdnje Bijele kuće da je Sadam Husein nastojao proizvesti nuklearno oružje, a otkrivanje njezina identiteta je, kako je ustvrdio, bila osveta za tu kritiku.
Dokumenti ni na koji način ne pokazuju kako su Bush ili Cheney odobrili otkrivanje identiteta agentice Plame medijima što je kažnjivo po američkom zakonu.
Bush, kao i Cheney, ima ovlasti objaviti tajne informacije.