Direktor "Eurodoma" Gojko Marić rekao je kako se, zbog brojnih poteškoća, nisu ispoštovali rokovi za prvu fazu. Zbog podzemnih voda i nestabilnog zemljišta smanjena je dubina iskopa, pa će, umjesto predviđene četiri i pol, budući centar imati tri i pol podzemne etaže, kazao je.
Inzistiranje na prvobitnom planu značilo bi gubitak jedne kompletne građevinske sezone, čime bi komercijalnost objekta postala upitna, rekao je. Naglasio je da investitor ni od čega nije odustao i kako se došlo u situaciju da se 1. i 2. faza radova idućih mjeseci mogu obavljati usporedno. Dodao je da kašnjenje poskupljuje planiranu investiciju od 95 milijuna eura na najmanje 100 milijuna eura.
Ovo je jedan od najtežih objekata za gradnju u Hrvatskoj i ovakav slučaj do sada nismo imali u našoj geotehničkoj praksi, jer cijela lokacija leži na glini, ispod koje je dravski pijesak natopljen vodom, rekao je glavni projektant objekta Zvonimir Šepac.
Na upite novinara da prokomentira pritužbe stanara u okolici gradilišta da su se na njihovim stambenim objektima pojavila oštećenja, Šepac je rekao kako određena oštećenja imaju veze s građevinskim radovima.
"Projektom su predviđene deformacije koje su normalne za izgradnju i kreću se u okviru standarda", ali ne ugrožavaju stabilnost tih objekata, rekao je.
Na pitanje o nadoknadi štete stanarima, Marić je odgovorio kako se posljedice izgradnje, ako se utvrde, saniraju na trošak onoga tko ih je prouzročio, ali da postoje stručne ustanove koje to trebaju procijeniti i utvrditi.