Dodala je kako će Središnjem državnom uredu za upravu Pododbor dostaviti svu prikupljenu dokumentaciju i zatražiti da provede upravni nadzor u Uredu pravobraniteljice.
Kazala je i kako Pododbor očekuje izvješće pravobraniteljice krajem mjeseca, pa će vidjeti je li i koliko je narušen ugled institucije u javnosti.
Pododbor je danas ispitao četvoro zaposlenika Ureda pravobraniteljice, koji su, zajedno s bivšom savjetnicom Vesnom Kesić, pravobraniteljicu Gordanu Lukač-Koritnik optužili za mobbing.
Zaposlenicima je predloženo da ulože dodatni trud kako bi riješili problem.
Nezadovoljni zaposlenici nakon sjednice nisu željeli razgovarati s novinarima, a pravobraniteljica Lukač-Koritnik zgradu Sabora je napustila ranije.
Odboru je, međutim, poslala pisano očitovanje, u kojem tvrdi da je riječ o medijskoj kampanji.
Navodi da ju je Vesna Kesić i ranije klevetala, da nezadovoljni zaposlenici hijerarhiju tumače kao mobbing, te da ne razumiju razlike između rada u državnoj službi i nevladina sektora.
Kao paušalne i neistinite, pravobraniteljica odbacuje navode da je neprimjereno komunicirala sa zaposlenicima, te ističe da od početka svog rada nije uputila ni jednu uvredljivu riječ zaposlenoj osobi.
"Problem je u tome što su Vesna Kesić i Milka Marunica iz svoje sobe pokušavale voditi ured na svoj način, što nisam dopustila. Kad je to postalo jasno, jedna je dala otkaz, a druga otišla na bolovanje", tvrdi Lukač-Koritnik.
Pravobraniteljica u pismu tumači da se napadima na nju pokušava opstruirati rad Ureda na godišnjem izvješću Saboru, naglašava da je Ured radio uspješno, a zabrinuta je činjenicom da je čitava priča narušila ugled Ureda.