Na 2000 četvornih metara zatvorenog i 5000 četvornih metara otvorenog izložbenog prostora predstavljaju se izlagači specijalizirani za proizvodnju i distribuciju sjemena, zaštite bilja, gnojiva, strojeva i opreme za ratarstvo, stočarstvo i šumarstvo, pčelarstvo, hortikulturu, prehrambenu industriju i ekologiju.
Direktorica Osječkog sajma Ines Teskera istaknula je kako je cilj u Osijek vratiti tradiciju sajmova te da velik broj izlagača na ovogodišnjem proljetnom sajmu govori o zainteresiranosti proizvođača za sajamske susrete. Dodala je kako je ove godine 20 posto novih izlagača.
Osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo, koji je otvorio Sajam, naglasio je da je poljoprivredna proizvodnja najzastupljenija djelatnost u Županiji te da se nizom poticajnih mjera želi pomoći proizvođačima.
Napomenuo je kako Županija vidi velike razvojne mogućnosti u ekološkoj poljoprivredi odnosno proizvodnji zdrave hrane za što se mogu osigurati značajna sredstva iz predpristupnih fondova EU.
Dodao je kako u isto vrijeme dok se otvara ovako značajna manifestacija za poljoprivrednike, u Donjem Miholjcu prosvjeduju predstavnici seljačkih udruga iz 10 hrvatskih županija nezadovoljni stanjem u poljoprivredi. Po ocjeni Bubala to govori da se na razini države mora mijenjati odnos prema seljaku, prije svega u visini i na vrijeme isplaćenim poticajima.
Župan Bubalo rekao je kako zbog važnosti rješavnja problematike seljaka daje punu podršku današnjem prosvjedu poljoprivrednika u Donjem Miholjcu.
Govoreći na otvaranju sajma pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva Josip Šarić istaknuo je kako Ministarstvo podržava ambiciozne sajamske projekte te da je interes da Osijek opet postane grad poznat po poljoprivrednim sajmovima.
Osječki proljetni sajam poljoprivrede i prehrane održava se u organizacije tvrtke Osječki sajam pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije.
(Hina) xvs yds