Poslovanje brodogradilišta, kaže Škrlec, "je pozitivno, oko 20 milijuna kuna u plusu, a plaće su osigurane za neko vrijeme".
Trgovački sud u Rijeci zakazao je dražbu za prodaju doka 7, a utvrđeni su uvjeti prodaje dizalica i manjih brodica koji će također biti ponuđeni na prodaju.
Riječ je o dijelu imovine brodogradilišta na koju hipotekarna prava imaju IFC i DEG - vjerovnici brodogradilišta koji nisu prihvatili predloženi stečajni plan i isplatu dijela svojih tražbina.
Odbor vjerovnika odlučio je da se na javnom natječaju oglasi prodaja preostale imovine u pogonu brodogradilišta u Vranjicu, uz uvjet zadržavanja sva 43 radnika.
Budući da su od pokretanja stečajnog postupka prošle više od dvije godine, a od prvog ispitnog ročišta točno dvije godine, stečajni će upravitelj Sudu podnijeti izvješće o stečaju, odnosno o tome zašto imovina brodogradilišta nije unovčena, rekao je Škrlec. Najavio je da će podnijeti zahtjev za razrješenjem, jer nakon proteka dvije godine, a stečaj nije završen, stečajni upravitelj ne može dobivati više od 20.000 kuna na godinu.
Škrlec je novinarima kazao u brodogradilištu nema slobodne imovine, one koja nije opterećena hipotekama i dugovanjima.
Postojeći stečajni plan, po kojemu bi brodogradilište prešlo u državno vlasništvo, a u vlasničku strukturu ušlo i državno brodogradilište Uljanik još je aktulan i jedini stečajni plan, rekao je Škrlec. Dodao je da on nema informacija o tijeku pregovora među vjerovnicima, odnosno između predstavnika države koja je putem Ministarstva financija i Hrvatske banke za obnovu i razvoj najveći vjerovnik s jedne i i IFC-a koji je pokrenuo ovrhe s druge strane.
Povjerenik Sindikata metalaca Hrvatske u brodogradilištu Damir Bačinović izjavio je nakon sjednice da bez obzira na to tko će ga kupiti, radnici neće dozvoliti da se dok 7 izmjesti iz brodogradilišta.