Drniš je prvi grad u Hrvatskoj koji je pokrenuo takvu inicijativu, to jest iz svoje blagajne osigurao sredstva za nove oznake upozorenja.
Procjenjuje se da je u Hrvatskoj pod minama još 1147 četvornih kilometara s 250.000 minsko-eksplozivnih sredstava. Od ukupno 10 tisuća oznaka opasnosti od mina, trećina ih je u južnim županijama. U Šibensko-kninskoj županiji Hrvatski centar za razminiranje postavio je 500 oznaka opasnosti od mina, od toga 256 oznaka je na drniškom području.
Na području Šibensko-kninske županije, gdje je još 60 četvornih kilometara minski sumnjivog područja u sedam gradova i općina, najugroženije je upravo drniško područje na kojemu su čak 23 četvorna kilometra minski sumnjiva, rekao je zamjenika ravnatelja HCR-a Mirko Ivanušić.
Planom razminiranja Županije u ovoj godini obuhvaćeno je milijun i sto tisuća četvornih metara, od toga 300 tisuća četvornih metara odnosi se na drniško područje.
Uglavnom je riječ o područjima u vlasništvu Hrvatskih šuma te području kroz koje prolaze elektrovodovi HEP-a. Sredstva za razminiranje, osim državnog proračuna, osigurali su HEP i Hrvatske šume, a djelomice će se pokriti i donacijama, rečeno je na današnjem sastanku predstavnika Drniša i HCR-a.