Zahnd je izvijestio potpredsjednicu Kosor da je do kraja ožujka, zbog završetka najvećeg dijela posla, u planu zatvaranje Ureda u Hrvatskoj izrazivši zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom s Hrvatskim Crvenim križem i Vladom.
Zahnd je kao jedino aktualno pitanje naveo problematiku zatočenih i nestalih osoba, zbog čega će Međunarodni odbor Crvenog križa po prvi puta u dosadašnjoj praksi, prije zatvaranja Ureda, Vladi predati svoje popise zatočenih i nestalih s područja Hrvatske, te dogovoriti da s tim procesima nastavi upravljati Hrvatski Crveni križ.
Zahnd je izrazio zadovoljstvo ponovnim početkom pregovora između hrvatskog Vladinog Povjerenstva za zatočene i nestale i Komisije Vijeća ministara Srbije i Crne Gore za nestale osobe.
Kosor se složila s namjerom Međunarodnog odbora Crvenog križa da Vladi prije odlaska iz Hrvatske dostavi svoje popise zatočenih i nestalih.
Istaknula je da hrvatska Vlada zastupa stajalište kako je pravo svake nestale osobe da bude pronađena i identificirana, kao i da obitelji doznaju sudbinu svojih nestalih.
Napomenula je da dosadašnje evidencije zatočenih i nestalih osoba iz Domovinskog rata, rađene od 1991. i u tom trenutku s oko 18.000 osoba, nisu radile razlikovanja po bilo kakvim osnovama.
Kosor se zahvalila predstavnicima Međunarodnog Crvenog križa na pomoći hrvatskom narodu za vrijeme Domovinskog rata, od pomoći prognanicima i izbjeglicama do pronalaženja zatočenih i nestalih osoba.