Tu neslužbenu informaciju na sudu i u Ini nisu željeli potvrditi, kao niti razlog zbog kojega je Dragičević odustao od tužbe.
Vesna Balenović je prije tri godine u javnost izašla s tvrdnjama da je Ina, zbog brojnih nezakonitosti i financijskih malverzacija u poslovanju, 2000. oštećena za oko 50 milijuna eura.
U "Slobodnoj Dalmaciji" je u travnju 2001. iznijela niz tvrdnji o neopravdano visokim sredstvima koja je Ina navodno trošila na privatne autoprijevoznike, upozorivši na "milijunski kriminal" i korupciju u državnoj naftnoj kompaniji.
Poslovodstvo Ine joj je tri tjedna potom uručilo izvanredni otkaz, pravdajući to odavanjem poslovnih tajni.
Uz tužbi koju je zbog otkaza podnijela protiv Ine, Balenović je u svibnju 2001. podnijela kaznenu prijavu protiv Dragičevića te predsjednika Nadzornog odbora Ine Slavka Linića i još petorice rukovodećih ljudi Ine, smatrajući ih odgovornima za prikrivianje kriminala, gospodarske zlouporabe i donošenje štetnih odluka.
Zbog optužbi koje je na njihov račun iznijela u javnosti, Dragičević i Linić tužili su je zbog klevete, tražeći svaki po 100 tisuća kuna za naknadu štete zbog pretrpljenih duševnih boli.
U svibnju prošle godine nije uspio pokušaj mirenja Balenović i Dragičevića, pa je parnica nastavljena.
Ovaj je tjedan na zagrebačkom općinskom sudu bilo prvo ročište u postupku Linić-Balenović.