Uz članove obitelji, rodbinu, prijatelje, znance i kolege pokopu su nazočili i bivši hrvatski premijeri Franjo Gregurić, Nikica Valentić, Zlatko Mateša i bivši ministri s kojima je pokojni Milovan Baletić surađivao.
U prigodnu govoru, opraštajući se u ime Uprave i redakcije "Vjesnika", Božo Novak je istaknuo da je Baletić bio na čelu te novinske kuće u prijelomnim trenutcima Hrvatskog proljeća, dijelio sudbinu njegovih sudionika i dugo godina bio izopćen.
Nakon demokratskih promjena uključio se u stvaranje samostalne i demokratske Hrvatske i novog informativnog sustava u obrani od velikosrpske agresije dajući u tom području obrane velik i trajan obol.
Predsjednik Hrvatskoga novinarskog društva Dragutin Lučić Luce kazao je kako je Baletić na svojoj koži osjetio tragediju hrvatskog naroda u novijoj povijesti. Izbačen iz tadašnjeg Društva novinara Hrvatske, u vrijeme kad su novinari djelovali kao društveno-politički radnici. Baletić je dao velik prinos demokratizaciji hrvatskoga medijskog prostora, sastavio je svojevrsnu "magna charta" hrvatskog novinarstva s osnovnim načelima odgovornog i slobodnog novinarstva. Iako s Baletićevim izbacivanjem iz Društva novinara Hrvatske današnje Hrvatsko novinarsko društvo nije imalo nikakve veze, predsjednik HND-a Lučić uputio je svojevrsnu ispriku za taj čin.
Povjesničar, profesor u mirovini Ante Čokolić podsjetio je na susrete i druženje s Baletićem od kojeg su, kako je rekao, učili o politici i njezinoj skrivenoj pozadini. Bio je nepristran, pošten i kritičan, ali nikad s mržnjom, nastojeći biti kršćanski blag i snošljiv. Osjećao je veličinu povijesnog trenutka i pokazalo se, bio u pravu, rekao je Čokolić.
Milovan Baletić umro je 13. srpnja u 75. godini.