Do podneva je tako dolar oslabio 0,34 posto prema euru, kojem je tečaj premašio 1,3 dolara, te stoji 1,3034 dolara. U odnosu na ostale najvažnije svjetske valute američka se spustila nekih 0,4 posto. Tako funta stoji 1,9142 dolara. Tečaj dolara košta i 106,93 jena te 1,1841 švicarski franak.
Najnoviji podaci američke vlade o potrošačkim cijenama pokazali su da je u ožujku zabilježen rast osnovne inflacije za svega 0,1 posto na mjesečnoj razini. To je umanjilo očekivanja o jačanju inflatornih pritisaka koji bi potaknuli američku središnju banku Fed na agresivnije podizanje kamatnih stopa.
"Tržišta su izgleda odbacila zabrinutosti zbog inflacije. Dolar pritišću zabrinutosti oko povjerenja američkih potrošača", kazao je Mansoor Mohi-uddin, valutni strateg UBS-a.
Uporne špekulacije da bi Kina mogla dopustiti aprecijaciju juana prema dolaru također su pritiskale tečaj 'zelene' valute. Američki ministar financija John Snow povećao je pritisak na Kinu da učini svoju valutu fleksibilnijom, kazavši u utorak da je Bushovoj administraciji najveći prioritet međunarodna ekonomska politika. Aprecijacija kineskog juana mogla bi poslati tečaj dolara naniže prema širokom rasponu azijskih valuta.