Državni zavod za statistiku objavio je povodom Međunarodnog praznika žena 8. ožujka da su s krajem 2012. godine 26 posto mjesta u upravama velikih i srednje velikih slovenskih poduzeća držale žene.
Odnos među spolovima u upravama nešto je povoljniji za žene u odnosu na pokazatelje iz međunarodne studije agencije AR Kernay od prije dvije godine. Ona je pokazala da je u upravama slovenskih poduzeća bilo 21 posto žena, ali da 90 posto direktorskih mjesta drže muškarci.
Nešto se više žena angažira u slovenskoj politici, ali i na tom području rjeđe dolaze u sam vrh. O tome svjedoči podatak da je izborom Alenke Bratušek za mandatarku u Sloveniji po prvi put žena došla u priliku da sastavlja vladu, ali i podatak da je u Janšinoj vladi na odlasku samo jedna žena, ministrica za dijasporu Ljudmila Novak.
U 90-očlanskom slovenskom parlamentu sadašnjeg saziva je 29 zastupnica i 61 zastupnik, što predstavlja do sada najveći broj žena izabranih u vrhovno zakonodavno tijelo. Veću mogućnost izbora u parlament Slovenke su dobile na izborima 2011. godine. Tada su po prvi put u cijelosti uvedene tzv. "ženske" izborne kvote. Riječ je o pravilu da na kandidacijskoj listi ne smije biti manje od 35 posto kandidata jednog spola, što se u pravilu primjenjuje na žene jer je muških kandidata u pravilu znatno više.