Prosvjednici su prvo šetali slovenskim ulicama, prozivajući polititičare i članova parlamenta, a tražile su se ostavke premijera Janeza Janše, ljubljanskog gradonačelnika Zorana Jankovića te zastupnika u parlamentu.
Prosvjedi su uglavnom protekli mirno, a policija je na večer objavila da je suzavcem spriječila manju grupu izgrednika koji su pokušali odstraniti željeznu ogradu koja je bila postavljena ispred zgrade parlamenta. Nema informacija o uhićenima, kako je to bilo na nekim ranijim prosvjednim skupovima.
Prije skupa protiv vlade i političara koji je bio sazvan preko facebooka u Ljubljani se na Kongresnom trgu okupilo desetak tisuća pristaša premijera Janeza Janše iz cijele zemlje, na kojemu su članovi njegove stranke ocjenjivali da se protiv premijera vode medijska i politička kampanja njegovih protivnika, te da su korupcijski slučajevi koji se Janši pripisuju s ciljem rušenja njegove vlade neistiniti.
Janša se sudionicima skupa obratioprikazanom video-porukom, u kojoj je za nastojanja da se njegova vlada koja je izgubila parlamentarnu većinu smijeni okrivio "lijevi fašizam", te pozvao svoje pristaše da ne dopuste takav razvoj događaja, a za loše stanje u gospodarstvu i bankama optužio je "stričeve iz pozadine", aludirajući na nekadašnjeg predsjednika države Milana Kučana. Izrazio je očekivanje da će se nakon prosvjeda protiv njegove vlade sada održavati i skupovi njegovih simpatizera, kako bi iskazali potporu vladi i programu koji on zastupa.