Eksplozija je bilo noću u područjima gradova Hama, Idleb, Latakija, Alep i obalnom području Banisa, navodi ta nevladina udruga za sjedištem u Londonu dan nakon nasilja s 54 žrtava, među kojima je 31 vojnik ubijen u sukobu s pobunjenicima.
U Siriji su proturežimski prosvjedi iz ožujka 2011., prerasli u narodnu pobunu koju krvavo guši vojska predsjednika Bašara al-Asada te je u ponedjeljak glavni tajnik UN-a rekao da je zemlja u kritičnom trenutku.
Nasilje se u Siriji nastavlja unatoč 270 promatrača UN-a koji trebaju nadzirati prekid vatre prema mirovnom planu međunarodnog izaslanika Kofija Anana, a prekid vatre se svakodnevno krši.
Nakon sukoba u Bejrutu između između pristaša i protivnika al-Asadova režima strahuje se da bi se nasilje moglo preliti u susjedni Libanon koji je 30 godina pod sirijskom zaštitom, a podijeljen je na protivnike i pristaše al-Asada.
Libanonska oporba optužila je službeni Damask da želi posijati kaos u Libanonu kako bi skrenula sukob sa Sirije gdje je, prema podacima Opservatorija, ubijeno više od 12.000 ljudi od ožujka 2011..
Unatoč nastavku nasilja, glavni tajnik NATO-a Anders Fogh Rasmussen ponovio je da NATO "ne kani intervenirati u Siriji".
Al-Asad je sazvao za četvrtak konstituirajuću sjednicu novog saziva parlamenta nakon izbora 7. svibnja održanih unatoč sukobima uz bojkot oporbe koje ih je nazvala farsom. Sirijski predsjednik tvrdi da su izbori bili demokratski i da će novi parlament ustavnim reformama demokratizirati zemlju.