ZAGREB, 16. veljače 2012. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

ZAGREB - U finalu ovosezonskog izdanja Kupa "Krešimir Ćosić" igrat će košarkaši Cedevite i Zagreba CO. Cedevita je u prvom polufinalu u dvorani u Trnskom uvjerljivo nadigrala Split sa 102-74 (25-23, 22-15, 27-20, 28-16), a potom je domaćin turnira i branitelj naslova Zagreb CO nakon velike borbe svladao Zadar sa 76-72 (17-20, 15-26, 26-12, 18-14).

Cedevitu je do prvog finala Kupa u klupskoj povijesti vodio Miro Bilan sa 16 koševa, dok je kod Splita najbolji bio Josip Sobin sa 23. Zagreb je do pobjede predvodio Sean May sa 19 ubačaja, dok je Ive Ivanov sa 23 poena bio najučinkovitiji u sastavu Zadra.

Finalni susret na programu je u četvrtak od 20 sati u dvorani u Trnskom.

ZAGREB - Nakon duge i teške bolesti jutros je u Zagrebu u 65. godini preminuo dugogodišnji vaterpolist, vaterpolski trener i prvi izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacje Duško Antunović. Antunović je rođen 24. veljače 1947. na Korčuli gdje se 1959. u VK KPK i započeo baviti vaterpolom. Igračku slavu ostvario je igrajući za beogradski Partizan od 1967. do 1977., a odigrao je i 150 utakmica za reprezentaciju Jugoslavije. Kao igrač osvojio je brončane medalje na EP u Barceloni 1970. i u Beču 1974., te zlato na Mediteranskim igrama 1971. u Izmiru, a s Partizanom je bio prvak Europe 1971., 1975. i 1976. Prvi trenerski trofej osvojio je s KPK s kojim je 1978. osvojio Kup pobjednika kupova, a sa zagrebačkom Mladosti je 1989. i 1990. osvojio naslove europskog prvaka. Od 1991. do 1993. bio je izbornik hrvatske reprezentacije s kojom je osvojio i prvo odličje, srebrnu medalju na Mediteranskim igrama 1993.

MILANO - U prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka Milan je kao domaćin na San Siru uvjerljivo svladao Arsenal sa 4-0 (2-0). Milan je do vodstva stigao u 15. minuti sjajnim udarcem Kevin-Princea Boatenga, a potom je na scenu stupila veza Ibrahimović-Robinho, te je Brazilac postigao drugi i treći pogodak u 38., odnosno 49. minuti, a oba puta asistent je bio sjajni Šveđanin. Konačnih 4-0 postigao je Ibrahimović u 79. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam i izborio.

Uzvratni susret igrat će se u Londonu 6. ožujka.

LA Clippers - Washington 102-84

NEW YORK - Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu, NHL:

Pittsburgh - Anaheim 1-2

Montreal - Boston 3-4 (kazneni udarci)

Florida - Ottawa 2-6

Edmonton - Toronto 3-4 (produžetak)

Vancouver - Colorado 3-1

RIO DE JANEIRO - Rezultati susreta 1. kola južnoameričkog Copa Libertadores igranih u srijedu:

SKUPINA 1:

The Strongest (Bol) - Santos (Bra) 2-1 (Ernesto Cristaldo 33, Rodrigo Ramallo 90+1 / Henrique 10)