ZAGREB, 29. siječnja 2012. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

ZAGREB - Od osam hrvatskih tenisača koji su nastupili u 1. kolu kvalifikacija za nastup u glavnom dijelu ATP turnira u Zagrebu u 2. kolo probila su se samo dvojica, Franko Škugor i Toni Androić. Škugor je u susretu 1. kola svladao Austrijanca Bjorna Propsta sa 6-2, 3-6, 6-4, dok je Androić bio uspješniji od Tomislava Brkića iz BiH sa 6-3, 4-6, 7-6 (4).

U 2. kolu Škugor će igrati protiv Britanca Daniela Evansa, dok će Androić odmjeriti snage s Talijanom Matteom Violom.

14. Zlatorog 18 2 16 1205-1470 20

MADRID - U 20. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je na stadionu Bernabeu pobijedio posljednjeplasiranu Zaragozu sa 3-1, a Barcelona je u gostima kod Villarreala odigrala 0-0, pa je Real "pobjegao" Barci na sedam bodova viška. Pogotke za Real zabili su Kaka (32), Cristiano Ronaldo (49) i Mesut Ozil (56), a Lafita (12) je bio strijelac za Zaragozu. Hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović odigrao je cijeli susret za goste. Espanyol je kod kuće svladao Mallorcu 1-0, a pobjednički gol zabio je Vladimir Weiss u 18. minuti. Espanyol je neporažen u posljednjih šest kola, upisali su 4 pobjede i 2 remija. Athletic Bilbao je u gostima pobijedio Rayo Vallecano 3-2, a trostruki strijelac za Bilbao bio je Fernando Llorente (17, 23, 68), dok su pogotke za Rayo Vallecano zabili Michu (11) i Arribas (27).

Espanyol - Mallorca 1-0 (Vladimir Weiss 18)

Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 2-3 (Michu 11, Arribas 27/Fernando Llorente 17, 23, 68)

Real Madrid - Zaragoza 3-1 (Kaka 32, Cristiano Ronaldo 49, Mesut Ozil 56/ Lafita 12)

10. Malaga 19 7 4 8 22:28 25

RIM - U derbiju 20. kola nogometnog prvenstva Italije Juventus je na domaćem terenu svladao Udinese sa 2-1, pa je Juve i dalje jedina neporažena momčad u ligi. U dvoboju dvije najbolje obrane Serije A pobjedu torinskom klubu donio je Alessandro Matri pogocima u 42. i 62. minuti, a strijelac za Udinese bio je Floro Flores (56).

Juventus - Udinese 2-1 (Alessandro Matri 42, 62/ Floro Flores 56)

Catania - Parma 1-1 (Bergessio 33/ Modesto 43)