Indeks Londonske burze FTSE ojačao je 0,34 posto, na 5.525 bodova, indeks Frankfurtske burze DAX porastao je 0,42 posto, na 5.795 bodova, dok je pariški CAC bio u plusu 0,37 posto i iznosio 3.082 boda.
Iako su talijanski prinosi na 10-godišnje obveznice pali s nedavno dosegnute rekordne razine, ulagači nisu bili impresionirani budući da su i dalje blizu razine od sedam posto, koja se smatra neodrživom na dulji rok. Ostale članice eurozone bile su prisiljene u sličnoj situaciji zatražiti pakete pomoći.
Banke koje su u velikoj mjeri izložene dugovima perifernih članica eurozone bile su među najvećim gubitnicima zbog zabrinutosti u vezi visokih troškova financiranja. Dionice francuskih banaka Credit Agricole i Societe Generale, koje su jako izložene talijanskom dugu, izgubile su pritom na vrijednosti 0,6 odnosno 0,5 posto.
"Ne vidim razlog zbog kojeg bi uskoro mogli pasti prinosi na talijanske obveznice, jer će trebati tjedni i mjeseci prije nego što će mjere štednje dovesti do bilo kakvog napretka“, kazao je Howard Wheeldon iz tvrtke BGC Partners. "Tržišta su nestrpljiva i nema razloga za optimizam. Što su veći prinosi, veća je i mogućnost za probleme".
No, podršku indeksima pružile su rudarske dionice koje su ulagači kupovali nakon što su im cijene dan ranije osjetno pale. U prosjeku su dionice sektora osnovnih sirovina ojačale za 0,3 posto, nakon prosječnog pada za 1,9 posto u srijedu. Dionice predvodnika te industrije BHP Billitona pritom su ojačale jedan posto.
Indeks Tokijske burze Nikkei oslabio je 0,29 posto, završivši trgovanje na 8.398 bodova.