Taj zakon, prozvan "Pepeljuginim zakonom", omogućuje blokiranje pristupa internetskim stranicama s igricama nakon ponoći mlađima od 16 godina što je izazvalo je bijes tinejdžera ovisnih o igricama. Novi zakon ne pogađa igrice na mobitelu niti određene igrice na društvenim mrežama na internetu.
Južna Koreja, koju ima jednu od najbogatijih kultura online igranja u svijetu, pokušava obuzdati ovisnost o igricama koja može prouzročiti ozbiljne posljedice. Otprilike 8 posto stanovništva u dobi između 9 i 39 godina ovisno je o internetu, pokazala je studija koju je 2010. provela Nacionalna agencija za informacijsko društvo (NIA) koja vodi centar za savjetovanje o internetskoj ovisnosti. Stopa ovisnosti djece u dobi između 9 i 12 godina bila je najviša i iznosila je 14 posto.
Međutim, najnovija mjera u borbi protiv ove ovisnosti nikako se nije svidjela korisnicima interneta koji su preplavili internetsku stranicu ministarstva za ravnopravnost spolova i obitelj, budući da je ono pokrenulo donošenje toga zakona, svojim komentarima u kojima se nova mjera naziva "gubitkom novca", "idiotskom" i "beskorisnom".
Neki su čak pozvali vladu da zatvori ministarstvo, dok drugi smatraju da roditelji trebaju odlučivati o tome do koliko sati njihova djeca smiju igrati.
Jedni roditelji zatražili su očitovanje Ustavnog suda o novom zakonu.
"Možete reći da je netko alkoholičar ako pije više od tri boce alkoholnog pića dnevno, ali ga ne možete nazvati alkoholičarom zato što pije poslije ponoći. Isto je s igranjem", izjavio je jedan odvjetnik.