Indeks londonske burze FTSE ostao je gotovo nepromijenjen, na 5.545 bodova, dok je indeks frankfurtske burze DAX oslabio 1,9 posto, spustivši se na 6.016 bodova. Pariški CAC bio je u minusus 0,93 posto i iznosio je 3.165 bodova.
Raspoloženje na tržištima pokvarila je njemačka kancelarka Angela Merkel izjavom da gotovo nijedna zemlja iz skupine 20 vodećih razvijenih i gospodarstava u nastajanju G20 nije objavila da namjerava sudjelovati u europskom kriznom fondu.
Ta je izjava dokončala kratko olakšanje na tržištima nakon grčkog odustajanja od referenduma o inozemnoj pomoći.
Ulagači proučavaju i američko izvješće o zaposlenosti u listopadu koje je pokazalo da su poslodavci neto otvorili 80 tisuća radnih mjesta u prošlom mjesecu, što je uglavnom u skladu s očekivanjima. Ujedno su znatno revidirani podaci za rujan i kolovoz, koji sada pokazuju znatno veći broj neto otvorenih radnih mjesta.
U takvom je okruženju trgovina na burzama oscilirala između pozitivnog i negativnog teritorija a sličnu izvedbu bilježile su i dionice unutar sektora.
Tako je u bankovnom sektoru francuski BNP Paribas ojačao 1,2 posto, poduprt jučerašnjim poslovnim izvješćem koje je pokazalo neto dobit u prethodnom tromjesečju ali i otpis duga Grčke, Španjolske i Italije. Commerzbank je pak oslabio 5,3 posto, nakon što je danas također izvijestio o otpisu grčkog duga, ali i o gubitku u trećem tromjesečju.
Osiguravatelji su bilježili gubitke, pa je francuska AXA bila u minusu 2,3 a njemački Allianz 3,3 posto.
Ciklički rudarski sektor izdvajao se pak dobicima, pa je Rio Tinto ojačao 1,3 posto, a Anglo American 1,8 posto.
Među pojedinačnim gubitnicima izdvajao se International Consolidated Airlines Group, u minusu četiri posto nakon što je potvrdio da planira kupiti BMI, britanski odjel Lufthanse.
Indeks tokijske burze Nikkei ojačao je 1,9 posto i iznosio 8.801 bodova.