ZAGREB, 4. rujna 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

ALYTUS - Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u susretu je 3. kola skupine C na Eurobasketu u Alytusu svladala Crnu Goru sa 87-81 (24-16, 22-26, 21-18, 20-21). Hrvatsku su do važne pobjede predvodili Ante Tomić sa 26 koševa i osam skokova, Marko Popović sa 23 poena (sedam trica) i Dontaye Draper sa devet ubačaja i 12 asistencija. U sastavu Crne Gore Goran Jeretin je postigao 18, a Vladimir Dragičević 17 koševa.

Nakon tri odigrane utakmice Hrvatska ima dvije pobjede i jedan poraz, dok Crna Gora ima jednu pobjedu i dva poraza. Uz Hrvatsku, po dvije pobjede u skupini C imaju još Grčka i Makedonija, a po jednu pobjedu su osim Crne Gore ostvarile Finska i Bosna i Hercegovina.

U 4. kolu u nedjelju s početkom u 20 sati Hrvatska će igrati protiv Bosne i Hercegovine.

NEW YORK - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 4. kolo posljednjeg "Grand Slam" turnira sezone, US Opena u New Yorku, bolji od njega bio je peterostruki pobjednik u New Yorku, trenutačno treći igrač svijeta Švicarac Roger Federer sa 6-3, 4-6, 6-4, 6-2 nakon dva sata i 40 minuta igre. Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Federera i treća pobjeda švicarskog igrača.

Čilić je bio ravnopravan igrač u prva tri seta, ali propustio je realizirati previše "break-lopti" da bi mogao računati na pobjedu protiv najboljeg tenisača svih vremena.

Ključni trenutak susreta vjerojatno se dogodio pri rezultatu 4-4 u trećem setu na Čilićevom servisu u trenutku kada je Federer imao "break-loptu". Naš je tenisač dobio opomenu zbog odugovlačenja, a potom je odservirao dvostruku pogrešku kojom je Federer poveo 5-4.

NEW YORK - Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u 4. kolo posljednjeg "Grand Slam" turnira sezone, US Opena u New Yorku, bolji od njega je u susretu 3. kola bio Ukrajinac Oleksandr Dolgopolov sa 6-7 (4), 6-2, 6-4, 6-4 nakon dva sata i 40 minuta igre. Ispadanjem Karlovića Hrvatska je ostala bez predstavnika u New Yorku.

VILNIUS - Rezultati susreta 3. kola prvog kruga natjecanja po skupinama na Eurobasketu košarkaša u Litvi igranih u subotu:

6. Belgija 3 0 3 -46 3

NEW YORK - Rezultati susreta s posljednjeg teniskog "Grand Slam" turnira sezone, US Opena koji se igra u New Yorku:

TENISAČICE,

3. KOLO:

Caroline Wozniacki (Dan/1) - Vania King (SAD) 6-2, 6-4

Svetlana Kuznjecova (Rus/15) - Akgul Amanmuradova (Uzb) 6-4, 6-2

Andrea Petković (Njem/10) - Roberta Vinci (Ita/18) 6-4, 6-0

Carla Suarez (Špa) - Silvia Soler (Špa) 6-0, 6-4

Serena Williams (SAD/28) - Viktorija Azarenka (Bje/4) 6-1, 7-6 (5)

Juan Monaco (Arg) - Tommy Haas (Njem) 6-7 (3), 6-3, 6-2, 6-3

Mardy Fish (SAD/8) - Kevin Anderson (JAR) 6-4, 7-6 (4), 7-6 (3)

Jo-Wilfried Tsonga (Fra/11) - Fernando Verdasco (Špa/19) 6-3, 7-5, 6-4

DAEGU - Kenijac Abel Kirui (29) obranio je u Daeguu naslov svjetskog prvaka u maratonu, on je cilje prošao u vremenu od 2:07:38 sati čime je postavio drugi najbrži rezultat u povijesti svjetskih prvenstava. Brže je trčao samo on prije dvije godine u Berlinu (2:06:54). Kirui je u odlučujući napad krenuo na 33. kilometru utrke kada je "slomio" sve suparnike, te je ciljem prošao sa 2:28 minuta prednosti ispred sunarodnjaka Vincenta Kipruta (2:10:06), koji je osvojio srebrno odličje, dok je do bronce stigao Etiopljanin Feyisa Lilesa (2:10:32).