Londonski Ftse indeks ojačao je 0,13 posto, na 5.933 boda, frankfurtski DAX bio je u plusu za 0,01 posto, na 7.345 bodova, dok je pariški CAC oslabio 0,52 posto, na 3.793 boda.
Među značajnijim gubitnicima u bankovnom sektoru bila je švicarska banka UBS, s padom cijena dionica od dva posto nakon što je izvijestila da joj je neto dobit u drugom tromjesečjU gotovo prepolovljena u usporedbi s istim razdobljem lani.
Europske bankovne dionice bile su na prosječnom gubitku od 0,6 posto.
Od pojedinačnih gubitnika izdvaja se proizvođač čipova STMicroelectronics, s padom cijena dionica od 11 posto, nakon što je upozorio na buduće prihode. Oslabjela je i dionica British Petroleuma, za 2,5 posto, jer podaci o proizvodnji nisu ispunili očekivanja tržišta.
Na londonskom tržištu dionica ulagače nije razveselio podatak o rastu britanskog gospodarstva za svega 0,2 posto u drugom tromjesečju u odnosu na prethodno tromjesečje, te za 0,7 posto na godišnjoj razini. "Općenito se čini da londonsko tržište nije baš dobro primilo nove podatke", tumači Peter Dixon, ekonomist u Commerzbanku.
Trenutno ulagače na tržištima dionica najviše zabrinjava nemogućnost dogovora u Washingtonu glede podizanja razine državnog zaduživanja. Ako ne bude postignut dogovor do krajnjeg roka 2. kolovoza, američka vlada naći će se u situaciji da neće moći plaćati sve svoje obveze.
Rast prinosa po španjolskim i talijanskim državnim obveznicama obnovio je pak zabrinutosti ulagača u vezi dužničke krize u eurozoni. Unatoč dogovoru novog paketa pomoći za Grčku, strahovi ulagača od širenja krize na druge zemlje i dalje su prisutni.
Na Tokijskoj burzi Nikkei indeks je porastao za 0,47 posto, na 10.097 bodova.