ZAGREB, 21. srpnja 2011. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja u 12,30 sati.

MENDOZA

Paragvaj je u polufinalu Copa Americe u srijedu pobijedio Venezuelu 5:3 nakon izvođenja jedanaesteraca, osiguravši si tako finale tog natjecanja prvi put nakon 1979. godine.

Regularni dio utakmice završio je bez pogodaka, a slavlje nakon utakmice pokvarila je tuča koja je izbila na terenu između dviju momčadi.

Branič Dario Veron zabio je pobijednički gol proguravši loptu pored Rennyja Vege te tako osigurao svojoj momčadi finalni okršaj protiv Urugvaja u nedjelju u Buenos Airesu.

Igrači Venezuele jednostavno nisu imali sreće, tri su puta pogađali stativu, a nisu iskoristili ni prednost igrača više nakon što je Paragvaj ostao bez Jonathana Santane koji je isključen u prvom dijelu produžetaka.

ŠANGAJ

Ekipa Sjedinjenih Država osvojila je u četvrtak u Šangaju na SP u plivanju naslov svjetskih prvaka u daljinskom plivanju u utrci na 5 km s vremenom 57:00.60, dok je drugo mjesto pripalo ekipi Australije (57:01.8), a treće Njemačke (57:44.2).

Na ovom su se natjecanju natjecale mješovite ekipe, a američku su ekipu činili Andrew Gemmell, Ashley Twichell i Sean Ryan. Za Australiju su plivali Melissa Gorman, Ky Hurst i Rhys Mainstone, a za Njemačku Isabelle Haerle, Thomas Lurz i Jan Wolfgarten.

SEATTLE

Engleski prvoligaš Manchester United pobijedio je američku nogometnu ekipu Seattle Soundersa 7:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici u srijedu u Seattlu.

Wayne Rooney je postigao tri pogotka (51, 69, 72) u utakmici u kojoj je prvi gol u 15. minuti zabio Michael Owen. Ostale su pogotke postigli Mame Biram Diouf, četiri minute nakon početka drugog poluvremena, Park Ji-Sung u 71. minuti te Gabriel Obertan koji je zaključio utakmicu golom u 88. minuti.

Rezultati uzvratnih susreta drugog pretkola nogometne Lige prvaka:

Dacia (Mol) - ZESTAPONI (Gru) 2:0 (0:3)

Borac (BiH) - MACCABI HAIFA (Izr) 3:2 (1:5)

APOEL (Cip) - Skenderbeu (Alb) 4:0 (2:0)

Videoton (Mađ) - STURM (Aut) 3:2 (0:2)

Breidablik (Isl) - ROSENBORG (Nor) 2:0 (0:5)

Igrano u utorak:

Flora (Est) - SHAMROCK (Irs) 0:0 (0:1)

Neftči (Aze) - DINAMO (HRV 0:0 (0:3)

WISLA KRAKOW (Polj) - Skonto (Lat) 2:0 (1:0)

BATE BORISOV (Bje) - Linfield (SI) 2:0 (1:1)

F91 Dudelange (Luk) - MARIBOR (Slo) 1:3 (0:2)

EKRANAS (Lit) - Valetta (Mal) 1:0 (3:2)

HJK HELSINKI (Fin) - Bangor (Wal) 10:0 (3:0)

Tobol (Kaz) - SLOVAN BRATISLAVA (Slk) 1:1 (0:2)

LITEX (Bug) - Mogren (CG) 3:0 (2:1)

HB Torshavn (Far) - MALMo (Šve) 1:1 (0:2)

VIKTORIA PLZEN (Češ) - Pjunik (Arm) 5:1 (4:0)

Škendija (Mak) - PARTIZAN (Srb) 0:1 (0:4)

NAPOMENA: Velikim slovima ispisana su imena klubova koji su izborili nastavak natjecanja

Parovi trećeg pretkola nogometne Lige prvaka:

HJK Helsinki (Fin) - DINAMO (HRV)

Litex Lovech (Bug) - Wisla Krakow (Polj)

Maccabi Haifa (Izr) - Maribor (Slo)

APOEL (Cip) - Slovan Bratislava (Slk)

Rosenborg (Nor) - Victoria Plzen (Češ)

Zeistafoni (Gru) - Sturm (Aut)

FC Kopenhagen (Dan) - Shamrock Rovers (Irs)

Dinamo Kijev - Rubin

Prve utakmice na rasporedu su 26. i 27. srpnja, a uzvrati drugog ili trećeg kolovoza.

MAINZ

Nogometaši njemačkog prvaka Borussie Dortmund pobjednici su Liga Total kupa nakon što su u finalnom susretu u Mainzu pobijedili HSV 2:0.

Golove za Borussiju postigli su Santana u 50. minuti na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića, te Zidan minutu kasnije. Perišić je odigrao drugo poluvrijeme utakmice koja se igrala 2 x 30 minuta. U momčadi HSV-a nije bilo Mladena Petrića koji se još uvijek nije posve oporavio od ozljede.

U susretu za treće mjesto Bayern Munchen je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Mainz 5:4. Nakon regularnog dijela utakmice rezultat je bio 2:2.

Golove za Bayern zabili su Alaba (30) i Petersen (57-11m), dok su strijelci za domaći sastav bili Noveski (11) i Ujah (59). Prilikom izvođenja jedanaesteraca za Bayern je bio neprecizan Petersen, dok su kod Mainza promašili Noveski i Ujah.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić odigrali su cijeli susret, a Pranjić je realizirao posljednji jedanaesterac. Kod Mainza cijeli susret je igrao mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković.

Dosadašnji član engleskog premierligaša Manchester Cityja Brazilac Joao Alves de Assis Silva (24), poznatiji kao Jo karijeru će nastaviti u brazilskom prvoligašu Internacionalu.

Jo je bio član Cityja od 2008. godine, međutim nije se previše naigrao u dresu 'Građana'. Stigao je kao veliko pojačanje iz moskovskog CSKA sa 29 milijuna dolara, no većinu vremena je proveo na posudbama u Evertonu i Galatasarayu. U tri sezone sakupio je tek 41 nastup i zabio šest golova.

"Dogovorili smo sporazumni raskid ugovora i Jo će karijweru nastaviti u domovini," potvrdili su iz Cityja.

ASI

U pretposljednjem, šestom kolu juniorskog momčadskog Europskog šahovskog prvenstva reprezentacija Hrvatske odigrala je s dosta slabijom drugom momčadi Rumunjske tek 2:2 i tako propustila priliku osigurati treće mjesto.

Pobjedu je izborio jedino odlični Matija Ostović, remizirali su Jurica Srbiš i Matej Blažeka, a Mario Muškardin pretrpio je treći poraz. Inače, nastavljena je neizvjesna borba Poljske i Turske za prvo mjesto. Poljaci su popravili svoje izglede pobjedom nad Slovenijom s 3:1, dok je Turska protiv Mađarske postigla tek 2,5:1,5.

Rezultati 6. kola: Turska - Mađarska 2,5:1,5, Poljska - Slovenija 3:1, Rumunjska-2 - Hrvatska 2:2, Rumunjska-3 - Bugarska 1,5:2,5, Rumunjska-1 - Moldavija 4:0 i Izrael - Njemačka 2:2.

Poredak prije posljednjeg kola: Poljska i Turska po 10 meč-bodova, Rumunjska-1, Mađarska, Hrvatska i Bugarska po 7, Rumunjska-2 6, Slovenija i Njemačka po 5, Izrael 4, Rumunjska-3 3 i Moldavija 1 bod.