Državni odvjetnik Zdenko Kovač istaknuo je kako je tijekom postupka uspio dokazati da je sedam optuženih počinilo kazneno djelo nezakonitog prijenosa udjela u tvrtki mobilne telefonije Eronetu koji je djelovao u sastavu tadašnje Hrvatske pošte i telekomunikacije (HPT) i da je pri tome ovoj tvrtki nanesena šteta. On je zbog toga zatražio da se optuženi "proglase krivim i osude po zakonu".
Zdravko Rajić, jedan od dvojice odvjetnika Dragana Čovića koji je u vrijeme privatizacije Eroneta kao dopremijer Federacije BiH bio predsjednik Upravnog odbora te tvrtke, predstavio je u završnim riječima zaključak gospodarskog odjela državnog odvjetništva Hercegovačko-neretvanske županije koji je ocijenio da ne postoji temelj za podizanje optužnice nakon čega je stigla "naredba odozgo" te je optužnica ipak napisana.
Drugi Čovićev odvjetnik Davor Martinović rekao je da državno odvjetništvo nije dokazalo ništa.
"Nemamo nikakve dvojbe. Tko je god bio u sudnici jasno mu je da presuda može jedino biti oslobađajuća. Optužnica je jeftini politikantski pamflet. Rijetko se u praksi može naići na toliko činjeničnih netočnosti kao u ovome slučaju“, rekao je Martinović u izjavi za medije u Mostaru.
Obrana optuženih nije iznosila dokaze u sudskome postupku.
Izricanje prvostupanjske presude u ovome predmetu najavljen za ponedjeljak, 27. lipnja u 11.00 sati.
Optužnica tereti direktora tadašnjeg HPT-a Mostar Marinka Gilju, Dragana Čovića kao bivšeg predsjednika upravnog odbora HPT-a Mostar, te članove Vladimira Šoljića, Slavicu Josipović, Nevena Đukića, Matana Žarića i Ivana Baćka da su nezakonito prenijeli udjele od 51 posto u tadašnjoj tvrtki mobilne telefonije Eronet trima privatnim tvrtkama Crohercu, Alpini Commerc i Hercegovina osiguranju.
HPT je dugovao za izvedene građevinske radove ministarstvu obrane Federacije BiH, a za koje su pak radove izvodile ove tri privatne tvrtke zbog čega je cesijom s udjelima u Eronetu riješeno ovo dugovanje.