Čovićev odvjetnik Tomislav Martinović je nakon svjedočenja aktualnog direktora Sarajevske burze Zlatana Dedića, koji je 2000. bio pomoćnik direktora Agencije za veliku privatizaciju Federacije BiH, ocijenio da obrana uopće ne treba iznositi svoje dokaze.
"S obzirom kako stvari sada stoje i na izvedene svjedoke državnog odvjetništva koji nisu potvrdili ništa što stoji u optužnici, iskreno sumnjam da ćemo iznositi bilo kakav dokaz u postupku obrane. Do godišnjih odmora očekujemo donošenje oslobađajuće presude za našega klijenta", rekao je u izjavi za medije u Mostaru odvjetnik Martinović koji uz Zdravka Rajića brani čelnika HDZ-a BiH.
Dedić je tijekom današnjeg ispitivanja u županijskom sudu u Mostaru istaknuo kako smatra da je privatizacija Eroneta bila nelegalna te da se tome 2000. usprotivila Agencija za privatizaciju Federacije BiH.
Nakon toga je Čovićeva obrana demantirala Dedićeve navode i pokazala rješenje federalne Agencije za privatizaciju koje je on potpisao 2000. godine gdje se navodi kako je prihvaćena početna bilanca bivšeg poduzeća Hrvatske pošte i telekomunikacija (HPT) u kojemu je navedeno da je oko prijenosa udjela u Eronetu sve zakonito provedeno.
"Upravo je on (Dedić) donio takvo rješenje, ali očito je da sada ima selektivno sjećanje", rekao je Martinović.
Dodao je da je za obranu najvažnija činjenica da je svjedok Dedić, kojega državno odvjetništvo smatra jednim od najvažnijih svjedoka, potvrdio kako Eronet nije potpadao pod privatizaciju i da nikada nije niti bio u obvezi da podnese početnu bilancu niti program privatizacije.
U srijedu su na županijskom sudu u Mostaru svjedočili i uposlenici HT Mostara koji je nastao razdvajanjem Hrvatske pošte i telekomunikacija (HPT) Snježana Zelenika i Ivan Zovko koji su potvrdili da su postojale neizmirene obveze HPT-a prema ministarstvu obrane Federacije BiH a koje je pak dugovalo trima privatnim tvrtkama pa je cesijama riješeno to potraživanje.
Optužnica tereti direktora tadašnjeg HPT-a Mostar Marinka Gilju, Dragana Čovića koji je 2000. godine kao dopredsjednik vlade Federacije BiH bio predsjednik upravnog odbora HPT-a Mostar, kao i članove Vladimira Šoljića, Slavicu Josipović, Nevena Đukića, Matana Žarića i Ivana Baćka da su nezakonito prenijeli udjele od 51 posto u tadašnjoj tvrtki mobilne telefonije Eronet trima privatnim tvrtkama Crohercu, Alpini Commerc i Hercegovina osiguranju. Vrhovni sud Federacije BiH kasnije je poništio prijenos tih udjela te ih vratio u vlasništvo Federacije BiH.