Terminski Dow Jones indeks u 13,00 sati bio je u plusu 51 bod, a tehnološki Nasdaq 11,5 bodova.
Istodobno, S&P 500 terminski indeks bio je na dobitku 7 bodovaa, te iznad fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Velike rasprodaje dionica od početka tjedna, izazvane neizvjesnošću oko raspleta nuklearne krize u Japanu, izbrisale su dobitke S&P indeksa i Nasdaqa od početka godine.
A nakon oštrog pada cijena dionica, čini se da je tržište spremno za konsolidaciju. Ipak, nastojanja japanskih vlasti da spriječe nuklearnu katastrofu u Japanu i dalje će biti u najvećem fokusu investitora.
Ministri sedam najrazvijenijih država svijeta G7 razgovaraju o gospodarskom i financijskom utjecaju japanske krize na svjetsko gospodarstvo. Zasad se ne očekuju konkretni potezi kojima bi se spriječilo daljnje jačanje jena.
Kratkoročne smjernice investitorima, pak, mogli bi dati podaci o indeksu potrošačkih cijena u SAD-u, tjednoj nezaposlenosti i o industrijskoj aktivnosti u regiji srednjeg zapada.
U nešto većem fokusu investitora mogle bi biti dionice američkih banaka, nakon što je Financial Times izvijestio da su Bank of America, Citigorup i Barclays pod istragom američkih regulatora oko namještanja Libora u razdoblju između 2006. i 2008. godine.
Na europskim burzama danas se cijene dionica oporavljaju, nakon šest dana gubitaka. Trenutno je londonski Ftse indeks na dobitku 0,75 posto, na 5.640 bodova, pariški CAC 0,86 posto, na 3.728 bodova, a frankfurtski DAX 0,83 posto na 6.568 bodova.