O knjizi su govorili predsjednik Hrvatskoga kulturnog vijeća Hrvoje Hitrec, glavni urednik katoličkoga tjednika "Glasa Koncila" Ivan Miklenić i autor.
Hitrec je ocijenio kako je Mihanović u knjizi oslikao grandioznu kompoziciju povijesnih zbivanja 20. stoljeća, u kojoj su vjerodostojno ocrtani prvi hrvatski predsjednik i tvorac hrvatske države Franjo Tuđman, njegovi oponenti, sljedbenici koji su ga poslije izdali, ali i časni ljudi koji su se borili za hrvatsku državnost.
Ustvrdivši kako autor ne dvoji o Tuđmanovim neprolaznim zaslugama, napomenuo je kako nije prešutio ni zamjerke, a ponajprije one o izboru suradnika, neprovedbi lustracije i odustajanju od Herceg-Bosne, odnosno hrvatske federalne jedinice u BiH.
"Knjiga je svjedočanstvo o vremenu kad je neuništiva narodna energija dokazala da je Hrvatska vječno i neuništivo biće", rekao je Hitrec, dodavši kako autor sažima Tuđmanovu baštinu u škrinju koja čuva nacionalnu svijest i hrvatsku državnost.
Po Miklenićevim riječima, politički eseji su pisani lijepim stilom, začinjeni osobnim svjedočenjem i nepoznatim pojedinostima. "Knjiga svjedoči Tuđmanovu veličinu, ali ga ne idealizira", napomenuo je, dodavši kako zauzeto ruši mit da je Tuđman dijelio Bosnu.
Podsjetio je također kako su u knjizi objavljeni razgovori koje je Mihanović vodio s predstavnicima političkih stranaka tijekom, kako je rekao, parlamentarnog puča 1994.
Autor navodi i kako su tada, dakle, 1994., predstavnici svih stranaka, osim HSP-a, zagovarali nekakvo vezivanje uz Jugoslaviju, istaknuo je Miklenić.
Knjigu "Tuđmanova baština" objavila je zagrebačka naklada Detecta.
Nedjeljko Mihanović (1930.), književni povjesničar i kritičar, objavio je više knjiga, a uz ine i knjigu "Poljički parnas".