Litavska je grupacija za 1.475.683 dionice TLM-a, koje su ponuđene po početnoj cijeni od 44,27 milijuna kuna, ponudila 49 milijuna kuna, kao i ulaganje 677 milijuna kuna vlastitih sredstava u naredne tri godine.
Ujedno, sukladno uvjetima natječaja, UAB se obvezao i zadržati 1.400 zaposlenika na rok od 2 godine, kao i osnovnu djelatnost TLM-a, odnosno proizvodnju valjanih, prešanih i vučenih aluminijskih proizvoda, te sanirati zemljište Elektrolize.
U ponudi se navode i posebni uvjeti koje UAB očekuje, poput reprogramiranja dugovanja TLM-a prema državi i ostalim vjerovnicima putem odgode na 5 godina, poreznih olakšica za cijelo investicijsko razdoblje, osiguravanje povoljnijih lučkih i željezničkih tarifa te tarifa za električnu energiju, jamstvo da se neće pokretati stečaj nad TLM-om, i sl.
Kako je pojasnila predstavnica UAB-a i generalna direktorica Birača Alnija Brusokiene, UAB je u investicije u ovoj regiji započela 2001. godine kupnjom te zvorničke tvornice glinice, i to u cilju izgradnje lokalnog lanca aluminija u regiji.
TLM se vrlo dobro uklapa u taj planirani lanac, rekla je Brusokiene te dodala da posebni uvjeti, navedeni u ponudi, predstavljaju standardne pogodnosti, posebice ako se uzme u obzir da je TLM opterećen s više od 1,2 milijarde kuna dugovanja.
Brusokiene je kazala i kako se UAB u BiH dokazao kao ozbiljan ulagač koji godinama razvija aluminijski biznis, upošljava nove radnike te ulaže u svoje tvornice i više od nužnog.
Uz UAB ponudbenu dokumenataciju za TLm otkupili su i korejski Samsung Corporation te slovački ZSNP, koji je do isteka roka za podnošenje ponuda samo poslao dopis kako je zainteresiran za TLM, ali nije uspio dostaviti ponudu na vrijeme.