Zaposlenici Iteksa nude i ulaganje ukupno milijun kuna vlastitih sredstava u razdoblju od pet godina od potpisivanja kupoprodajnog ugovora.
Ujedno, nude i zadržavanje 193 zaposlenih na neodređeno vrijeme na razdoblje od četiri godine, od ukupno 245 koliko ih danas radi u toj tvrtki, kao i mogućnost zapošljavanja 30 novih radnika u idućoj godini.
Ponudi zaposlenika priloženi su i ugovori s vodećim dobavljačima te najvećim vjerovnicima Iteksa o obročnom plaćanju dospjelih obveza, koje su krajem lipnja ove godine ukupno iznosile više od 13,3 milijuna kuna.
Riječ je o trećem pokušaju prodaje dionica iločkog proizvođača odjeće i tekstila, koji se uglavnom bavi lohn poslovima za dva strana partnera (talijanski Benetton i njemački Huber) i nema svoju maloprodajnu mrežu niti vlastitu proizvodnju, a koji je od 1991. do 2001. godine bio u stečaju te deset godina nije bio na tržištu.
Ponudu je u ime zaposlenika predao njihov opunomoćenik, nekadašnji stečajni upravitelj, a danas direktor Iteksa Vlatko Blažek, koji je prilikom otvaranja ponuda pojasnio da su se radnici te tvornice odlučili za podnošenje ponude jer "sami bolje poznaju razvojne kapacitete tvornice od nekog stranog investitora kojeg bi privukla samo imovina tvrtke".
U Iteksu danas radi svaka četvrta zaposlena osoba u Iloku, od čega 92 posto čine žene, koje u trenutnoj gospodarskoj situaciji u tom kraju ne bi mogle naći drugi posao, rekao je Blažek te dodao da od 5.000 stanovnika tog grada egzistencija njih tisuću ovisi o toj tvrtki.
Predstavljajući Iteks, Blažek je kazao kako je tvornica u potpunosti modernizirana te da dnevno proizvodi oko 6.000 komada odjeće, uglavnom rublja. Vrijednost mjesečne proizvodnje iznosi od 130 do 150 tisuća eura i u potpunosti je namijenjena izvozu, a plan je zaposlenika pokrenuti i vlastitu proizvodnju rublja te se tako vratiti na izgubljeno tržište.