Predstavljajući rezultate tog projekta, koji su od rujna 2006. na području policijskih uprava vukovarsko-srijemske i osječko-baranjske zajednički provodili MUP i OESS u suradnji s tamošnjim policijskim upravama, Ivica Porubić iz Ravnateljstva policije MUP-a rekao je kako je izobrazbu prošlo 955 policijskih službenika od kojih 691 radi u kontakt-policiji.
Po njegovim riječima ustrojena su i tri centra za prevencije te inicirali osnivanje 20 vijeća za komunalnu prevenciju kriminala na lokalnoj razini.
Policijski savjetnik u Izaslanstvu OESS-a u Hrvatskoj Knut Dreyer rekao je kako je zadivljen i naporima i rezultatima provedbe projekta.
Po riječima glasnogovornika MUP-a Zlatka Mehuna projekt "Policija i građani" provest će se na području drugih policijskih uprava u Hrvatskoj pošto je, kako je ocijenio, u vukovarsko-srijemskoj i osječko-baranjskoj potpuno ispunio očekivanja.
Tijekom konferencije za novinare predstavljeni su rezultati istraživanja javnog mnijenja koje je sredinom rujna i potkraj listopada ove godine na uzorku od 1000 ispitanika provela osječka Agencija za ispitivanje javnog mnijenja i istraživanje tržišta Audeo o slici policije u javnosti. Po rezultatima istraživanja građani kao najveće probleme ocjenjuju drogu i alkohol te maloljetničku delinkvenciju.
Oko 57 posto ispitanika ocijenilo je kako su potrebni kontakt-policajci, a više od 85 posto da treba osnovati vijeća za komunalnu prevenciju koja bi se trebala baviti problemima maloljetničke delinkvencije, droge, alkohola i komunalnim pitanjima.
Oko 45 posto ispitanika nije zadnjih godina imalo izravnih iskustava s policijom, a od onih koji jesu negativno iskustvo imalo ih je nešto više od 18 posto.
U hotelu "Lav" nakon konferencije za novinare otvorena je izložba "Uhvaćeni - hrvatska policija u novinskoj fotografiji", na kojoj su fotografije 41 fotoreportera hrvatskih dnevnih tiskovina koji su snimili policajce u obavljanju svakidašnjih obveza.