O knjizi, u kojoj autor obuhvaća razdoblje 90-ih, govorili su etnologica Vesna Čulinović Konstatinović, filozof Milan Kangrga, urednik knjige Nikola Lunić i autor.
"Livadina knjiga je strašna promemorija o zločinu nad Srbima u Hrvatskoj", rekla je Čulinović Konstatinović, dodavši kako su "zločini počinjeni nad Srbima prošlih desetljeća nastavak ustaške politike iz NDH".
Rekla je kako su u Drugom svjetskom ratu stradavali Srbi, Židovi i Romi i kako su "po istom pravilu stradavali i u ovom ratu" i ocijenila kako među mladima u Hrvatskoj prevladavaju nacionalističke, rasističke i ksenofobične zasade.
"Prekinite šutnju i ravnodušje pred historijskim zločinom", pozvala je Hrvate dodavši kako je "praštanje zločina najveća osveta žrtvi."
Kangrga je, ocijenivši novi stalni postav Memorijalnog muzeja u Jasenovcu "modernističkim smećem", ustvrdio da se u Hrvatskoj prešućuju povjesne činjenice. Prešućuju, kako je rekao, masovne žrtve holokausta iz najmračnijeg razdoblja hrvatske povijesti do 1990.
"Za Tuđmanove vlasti stvari su se ponovile na isti i još dalekosežniji način", rekao je.
Livada je rekao da se "u Hrvatskoj više progone žrtve nego oni koji su počinili zločine".
Govoreći o nacionalizmu, rekao je među ostalim kako su rasni zakoni NDH bili perfidniji od njemačkih jer su, kako je rekao bili "prožeti plemenskim mentalitetom, primitivizmom i zaostalošću u povijesnom razvitku".
Lunić je ustvrdio kako se u Hrvatskoj mora stvoriti odgovornost i osjećaj krivnje zbog zločina koje su Hrvati u ovom ratu počinili nad Srbima.
Knjigu "Etničko čišćenje - ozakonjeni zločin stoljeća" objavila je Euroknjiga iz Zagreba.
Svetozar Livada (1928.) bio je profesor na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Dao je doprinos ruralnoj sociologiji.