Sajam se održava od 24. do 28. listopada, a na njemu se predstavljaju i neka već rijetka tradicijska zanimanja, poput tkalca, bačvara, graditelja tambura, štrikera, vezilje, izrađivača narodnoga ruha, ili proizvođača drvenih kuhača.
Katarinski sajam otvorio je gradonačelnik Slavonskog Broda koji je istaknuo kako je sajam ove godine okupio najviše izlagača otkako je obnovljen.
Naime, prvi oblici sajmovanja u Slavonskom Brodu sežu još u 18. stoljeće, a s vremenom se Katarinski sajam razvio u najveći sajam takve vrste u tom dijelu Slavonije, ali je u drugoj polovici 20. stoljeća prestao s radom.
Katarinski sajam u Slavonskom Brodu ponovno je obnovljen 1996. godine, a osim čuvanja tradicije nastoji se sve više unapređivati i osuvremenjivati, te se uz izložbene prostore organiziraju brojna savjetovanja i okrugli stolovi.
Ove je godine kao prateći program u Gradskom poglavarstvu održan okrugli stol o razvoju inovatorstva.
Uz osvrt na inovacije kao intelektualno vlasništvo i njihovu zaštitu u EU, prodekanica na Strojarskom Fakultetu u Slavonskom Brodu Marina Dabić posebno je istaknula potencijal akademske zajednice da kroz razvojne inovatorske projekte stvara novu vrijednost.
Ta tema u Hrvatskoj još nije zaživjela. Riječ je o poduzetništvu razvijenom na suradnji gospodarstva i sveučilišta. U toj sinergiji svi dobivaju, otvaraju se nova radna mjesta i ostvaruje se visoka zarada, rekla je Dabić, izražavajući uvjerenje da će taj vid suradnje naići i na plodno tlo u nas.
Suradnja akademske zajednice i poduzetnika, te očekivana poticajna sredstva iz različitih fondova trebali bi olakšati put od inovacije do njenog patentiranja, istaknuto je uz ostalo na okruglom stolu o inovatorstvu.