U tim se slučajevima Glavaša tereti za ratni zločin nad civilima, u Osijeku 1991.
Sabor je prihvatio odluku MIP-a i odobrio pritvaranje i pokretanje istrage protiv Glavaša po zahtjevu osječkog tužiteljstva u slučaju selotejp".
Zastupnici su potvrdili i odluku MIP-a da se odobri Glavaševo pritvaranje u slučaju "garaža", što je tražio istražni sudac zagrebačkog Županijskog suda Zdenko Posavec zbog utjecaja na svjedoke, a potom i odluku da ga se, u istom slučaju, pritvori i po osnovi težine kaznenog djela.
Za odluke MIP-a glasovali su zastupnici SDP-a, HNS-a, IDS-a i većina zastupnika HDZ-a, protiv su bili HSP i HDSSB, i manjinski zastupnik Nikola Mak, dok suzdržani bili neki HDZ-ovci, dio manjinskih zastupnika i DC, a HSS-ovi i HSLS-ovi zastupnici napustili su sabornicu.
Predsjednik HDZ-ova Kluba Luka Bebić je, nakon glasovanja, povukao prošlotjedni prijedlog svoga kluba da se ne odobri Glavaševo pritvaranje po osnovi težine kaznenog djela.
Glasovanju je prethodila 15-minutna stanka, nakon koje je predsjednik Sabora Vladimir Šeks odbio zahtjeve klubova HSP-a, HSS-a i HDSSB-a da se održi još jedna za javnost zatvorena sjednica MIP-a, na kojoj bi svi zastupnici na uvid mogli dobiti stanje spisa, da potom sve još jednom razmotri saborski plenum i da se tek onda glasuje.
Anto Đapić (HSP) obrazložio je da je HDZ na prošlotjednoj raspravi obmanuo zastupnike i hrvatsku javnost predlažući da se onemogući pritvaranje Glavaša po osnovi težine kaznenog djela.
Odbacio je tumačenja da bi se Sabor odbijanjem Glavaševa pritvora umiješao u posao pravosuđa, ističući da Sabor ima takve ustavne ovlasti, te da "ne podnosi račune međunarodnoj zajednici ni Europskoj komisiji, nego hrvatskom narodu".
Upozorio je i da je riječ o presedanu, budući da Sabor do sada nije odlučivao o pritvoru zastupnika, te podsjetio da je "prijatelja premijera Sanadera Silvia Berlusconija talijanski parlament zaštitio kad je protiv njega bilo podignuto 10 tužbi".
Vladimir Šišljagić (HDSSB) podsjetio je da je između odluka MIP-a i plenarne sjednice na kojoj je raspravljano o Glavaševu imunitetu prošlo 19 dana, u kojima je, kaže, HDZ imao dovoljno vremena da dobro prouči zaključke MIP-a, da potpuno uđe u predmet i donese suvislu odluku.
Podsjetio je da je zaključke Kluba HDZ-a u raspravi branio sam predsjednik Sabora Vladimir Šeks, naglasivši kako "ne može vjerovati da bi predsjednik Sabora Vladimir Šeks, kao dobar pravnik i počasni doktor osječkog Sveučilišta, pred ovaj dom izašao s nebulozama".
"Mislili smo da imamo posla s ozbiljnim ljudima, a vi ste obmanuli zastupnike i hrvatsku javnost", poručio je Šišljagić HDZ-ovcima, upozoravajući da Glavaš u pritvoru štrajka glađu.
"Ako svaki štrajk glađu može natjerati Sabor da promijeni svoj sud, onda ovo tijelo nema nikakva autoriteta", odgovorio mu je Damir Kajin (IDS).
Iako smatra da odluke MIP-a treba podržati, predsjednik Kluba SDP-a Ivica Račan je ocijenio da je ponašanje HDZ-a naštetilo ugledu Sabora, te da je u čitavom slučaju bilo previše političkih manipulacija.
Komentirajući činjenicu da HDZ svoj najnoviji prijedlog tumači kao poštovanje pravosuđa, Račan je upitao znači li to da ta stranka u nekim svojim ranijim odlukama nije poštovala pravosuđe.
Luka Bebić (HDZ) odgovorio je, pak, na medijske napise da HDZ pritvara Glavaša.
"Odluku o pritvoru donio je istražni sudac, a potvrdilo izvanraspravno vijeće, a ne Sabor", rekao je.