Osječko Državno odvjetništvo Glavaša dovodi u vezu s nedavno uhićenom šestoricom, koje se sumnjiči za ubojstva na obali rijeke Drave krajem 1991.
Odgodu rasprave zatražili su članovi povjerenstva iz HSP-a Pero Kovačević i Vlado Jukić kojima, kako su rekli, treba vremena da prouče dopis Državnog odvjetništva, na 50 stranica.
Kovačević je postavio i pitanje usklađenosti saborskog Poslovnika s Ustavom, koji kaže da mandatno-imunitetno povjerenstvo o skidanju imuniteta odlučuje samo kad Sabor nije na okupu, odnosno, kako tumači Kovačević, za vrijeme ustavne stanke u zasjedanju (ljetno i novogodišnje vrijeme).
U Poslovniku, međutim, stoji da Povjerenstvo o skidanju imuniteta odlučuje i između plenarnih sjednica, a uz potvrdu Sabora na prvoj idućoj sjednici.
Mandatno imunitetnom povjerenstvu danas je stigao i drugi zahtjev za skidanjem Glavaševa imuniteta radi pritvora, onaj zagrebačkog Županijskog suda, čiji je istražni sudac Glavašu danas odredio pritvor zbog "slučaja Fehir", u kojem se Glavaša tereti za ratni zločin na civilima u Osijeku 1991.
Oba zahtjeva Povjerenstvo je, u skladu s Poslovnikom, dužno raspraviti bez odgode.
O nedoumici u kojem bi se pritvoru, osječkom ili zagrebačkom, mogao naći Branimir Glavaš, odlučili to mandatno-imunitetno povjerenstvo novinari su danas pitali i predsjednika Sabora Vladimira Šeksa.
Šeks je kazao kako te pravne specifičnosti u ovom trenutku ne želi komentirati, te je naglasio da je on zahtjev za skidanjem imuniteta, u skladu s procedurom, proslijedio nadležnom povjerenstvu.
Na pitanje želi li što poručiti Glavašu, budući da je riječ o njegovu nekadašnjem prijatelju, Šeks je kazao da osobno nema nikakve veze s tim postupkom da Glavaša nije teretio, te da je to stvar pravosuđa.
Želim mu puno sreće, poručio je Šeks.