Na svečanosti u hotelu "Lav" glavni ravnatelj Hrvatske televizije Mirko Galić istaknuo je kako je upravo osječki tv studio u tijeku Domovinskog rata odigrao povijesnu ulogu "informirajući i domaću i međunarodnu javnost o tome tko je agresor, a tko žrtva". Odao je priznanje svima onima koji su "u najtežim ratnim uvjetima snimali, pisali i govorili istinu o Domovinskom ratu".
Branko Pek, glavni urednik knjige "Četiri desetljeća televizije u Osijeku" istaknuo je kako je 59 autora "pretočilo povijest na stranice knjige koja je ispisana riječima i slikom minulih događaja". Knjiga je "dokument o ratnom novinarstvu koje se učilo u hodu", kazao je. Dodao je kako je u knjizi "i osječki crveni 'fićo' i šlep spasa Aljmašana i proces mirne reintegracije, a sve su ispričali oni koji su to zabilježili svojom hrabrošću i kamerom".
Na predstavljanju knjige govorio je i Mile Dedaković Jastreb, istaknuvši kako "bez mnogih hrabrih snimatelja ne bismo danas mogli prikazati svu okrutnost rata i sve što je prošao Vukovar". O zadnjim novinaraskim izvješćima iz Vukovara govorila je novinarka Višnja Kamenski-Baćun.
Na svečanosti obilježavanja 40. obljetnice osječkoga TV Centra bili su i brojni novinari, urednici i djelatnici Hrvatske radiotelevizije iz Zagreba koji su položili cvijeće i zapalili svijeće na memorijalnom spomeniku na vukovarskom groblju.
(Hina) xvsik yvkn