ZAGREB, 16. studenog 2006. (Hina) - Pregled vijesti do 12,30 sati:

VARŠAVA - Branič poljske nogometne reprezentacije Jacek Bak (33) optužio je Belgijance da su pokušali namjestiti rezultat jučerašnje kvalifikacijske utakmice za EP 2008., objavili su u četvrtak poljski mediji. "Dan prije susreta primio sam vrlo uznemirujući telefonski poziv. Belgijanci su htjeli kupiti utakmicu, bilo je ponuđeno deset tisuća eura za prekršaj", izjavio je Jacek Bak za poljske novine "Dziennik", ali nije pojasnio tko ga je nazvao. Kad je riječ o ponudi od deset tisuća eura za prekršaj, to se vjerojatno odnosi na prekršaj koji bi bio načinjen u kaznenom prostoru i koji bi bio vrijedan 11-erca. "Ovo su nevjerojatne optužbe i nadam se da Jacek Bak ima dokaze za svoje tvrdnje. Ukoliko bi ovo bila istina, UEFA bi trebala diskvalificirati Belgiju", izjavio je legendarni poljski vratar 58-godišnji Jan Tomaszewski. Jučerašnja utakmica u Bruxellesu završila je pobjedom Poljske 1-0, a pogodak je postigao Radoslaw Matusiak u 19. minuti. Jacek Bak bio je u početnoj postavi Poljske. On trenutno igra za katarski klub Al Rayyan.

OSAKA - U finalu SP u japanskoj Osaki odbojkašice Rusije pobijedile su Brazil 3-2. Ruskinjama je ovo je prvi naslov svjetskih prvakinja od raspada Sovjetskog saveza. Iako su godinama u samom svjetskom vrhu, Ruskinje dosad nisu osvojile zlatno odličje na svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama. Na zadnja tri svjetska prvenstva su bile brončane, a na olimpijskim igrama 2000. i 2004. bile su srebrne. Broncu je osvojila reprezentacija Srbije i Crne gore, koja je u susretu za 3. mjesto pobijedila Italiju 3-0.

Finale:

Rusija - Brazil 3-2 (15-25, 25-23, 25-18, 20-25, 15-13)

Za 3. mjesto:

SCG - Italija 3-0 (25-22, 25-22, 25-21)

NEW YORK - Rezultati košarkaške NBA lige:

New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 100:87

(Markota - odigrao 1 minutu, bez učinka)

New York Knicks - Washington Wizards 102:82

Boston Celtics - Indiana Pacers 114:88

Orlando Magic - Denver Nuggets 108:99

San Antonio Spurs - Charlotte Bobcats 92:95 (produžetak)

Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 115:111

Seattle SuperSonics - Philadelphia 76ers 90:96

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 100:87

Detroit Pistons - New Orleans Hornets 99:100

BEOGRAD - U susretu 4. kola B skupine košarkaške Eurolige Cibona je u Beogradu nakon dva produžetka izgubila od Partizana 92:101 (17:15, 22:24, 16:20, 20:16, 8:8, 9:18). U neizvjesnom i dramatičnom dvoboju u kojem je bilo čak 70 osobnih pogrešaka Cibona se odlično držala 45 minuta. Međutim, u drugom produžetku igra "Vukova" se raspala i domaćin se uspio odvojiti i na koncu upisati pobjedu sa devet koševa razlike. Najefikasniji u redovima Cibone bili su Wright (17), Kus (17), Mccullough (12) i Andrić (10), dok su Partizan predvodili Perović (23) i Drobnjak (20). Nakon četiri kola Cibona i Partizan imaju po dvije pobjede i dva poraza. U vodstvu je Panathinaikos sa četiri pobjede.

LONDON - Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica:

Francuska - Grčka 1:0 (Henry 26)

Švicarska - Brazil 1:2 (Maicon 71 - autogol / Luisao 22, Kaka 35)

Češka - Danska 1:1 (Baroš 90+3 / Lovenkrands 28)

Srbija - Norveška 1:1 (Vidić 6 / Carew 22)

Nizozemska - Engleska 1:1 (van der Vaart 86 / Rooney 37)

Italija - Turska 1:1 (Di Natale 39 / Materazzi 42 - autogol)

DUBLIN - Nogometna reprezentacija Cipra priredila je veliko iznenađenje odigravši protiv Njemačke 1:1 u susretu D skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2008. godine. Njemačka je povela pogotkom Michala Ballacka u 15. minuti, a rezultat je izjednačio Yiannis Okkas (43). U drugom susretu iz D skupine Irska je bez većih problema pobijedila San Marino 5:0. Strijelci su bili Davide Simoncini (7 - autogol), Kevin Doyle (24) i Robbie Keane (31, 58-11m, 85).