Knjigu je 1940. na srpskom jeziku i ćirilici u Beogradu objavio nakladnik "Geca Kon", a hrvatsko izdanje knjige uredio je Josip Pandurić.
Knjiga "Agonija Europe - Razgovori i susreti" (408 str.) ima tri dijela i priloge.
U prvom su dijelu objavljeni Radičini razgovori s Guglielmom Ferrerom, u drugom je pisao o svojim susretima i razgovorima s Paulom Valeryjem, Thomasom Mannom, Benedettom Croceom, Andreom Gideom, Nikolajem Berdjajevim, Georgesom Duhamelom, Joeseom Ortegom Y Gassetom, Julienom Bendamom Salvadorom de Madariagom Charlesom, Ferdinadom Ramuzom, Gonzagueom de Reynoldom, Charlesom Maurrasom, Giovannijem Pappinijem, Francoisom Mauriacomom, Jacquesom Maritainom, Carlom Sforzom, Andreom Siegfriedom, Maksimom Gorkim, Luigijem Pirandellom, Marinettijem, Merežekovskim i Tilgherijem.
U trećem su dijelu opisani susreti s Miguelom de Unamunom.
Nakladnik je u hrvatsko izdanje uvrstio priloge Ive Banca "Bogdan Radica - agonija i borba" i Steve Đuraškovića "B.R. - nacionalist, liberal i kozmopolit istodobno".
Na kraju su dodane biobliografske bilješke o Radičinim sugovornicima te kazalo imena.
Kritičar, esejist, publicist i politički emigrant Bogdan Radica rodio se godine 1904. u Splitu, a umro je 1993. u New Yorku. Prema Hrvatskom leksikonu, "30-ih godina 20. stoljeća bio je u diplomatskoj službi, uglavnom u Ligi naroda u Ženevi, a potkraj 40-ih predavao je povijest na američkom Sveučilištu 'Fairleigh Dickinson' (New Jersey). Isprva se zalaže protiv jugoslavenske vlade u Londonu, a za Josipa Broza Tita, pa 1945. radi u Ministarstvu informacija u Beogradu, ali se ubrzo, razočaran, vraća u SAD." Objavio je više knjiga, među kojima je i knjiga "Hrvatska 1945." (godine 1974.).