Podsjetio je kako su na hrvatskom tržištu prisutni 15 godina te kako su 1997. od HFP-a kupili najprije manjinski, a kasnije i ostatak dionica tvrtke Kningips u Kosovu kod Knina.
Uz investiciju u tvornicu u vrijednosti od 30 milijuna eura, ove su godine u povećanje proizvodnih kapaciteta uložili četiri milijuna eura te povećali kapacitet proizvodnje za 100 posto, pojasnio je.
Dodao je kako je prodaja na domaćem tržištu povećana 20 posto, dok je udio u izvozu gipskartonskih ploča povećana 60 posto. Osim na hrvatsko tržište, proizvodi tvornice Knauf u Kninu izvoze se na tržišta zemalja EU i jugoistočne Europe.
Tvornica u Kninu trenutačno radi u četiri smjene, čak i nedjeljom, svaki tjedan isporuči željeznicom 28 vagona robe u Rumunjsku i Bugarsku, a iz Luke Šibenik mjesečno se isporuče dvo do tri broda od po 2.000 do 3.000 tona za područje uz Sredozemno more, kazao je Roeck.
Naveo je i podatak kako je broj zaposlenih u tvornici sa njih 40 koliko ih je radilo 2004. povećan na 112 djelatnika u ovoj godini, a do kraja godine planira se zaposliti njih još deset. Uz to, Knauf godišnje ulaže u školovanje više od 500 montera suhe gradnje.
Direktor tvrtke Knauf za Hrvatsku Stjepan Rak istaknuo je kako je tvrtka okrenuta suradnji s lokalnom zajednicom pa je tako u području općine Biskupije koja zbog ratnih stradanja nije imala riješeno pitanje vodovodne mreže izgradila vodovod za potrebe tvornice i time rješila i pitanje vodoopskrbe lokalnog stanovništva.
Također, tvrtka pomaže u uređenju lokalnih infrastrukturnih projekata, sudjeluje u raznim donacijama itd.
Rak je posebno istaknuo kako unatoč stalnom zapošljavanju tvrtki nedostaje visokokvalificiranog radnog kadra.
Grupacija Knauf obiteljsko je poduzeće koje diljem svijeta ima 200-tinjak pogona te zapošljava više od 2.000 djelatnika.