Na temelju 72 posto prebrojanih glasova s područja Federacije BiH, SIP je objavilo kako je najveću potporu birača u utrci za mjesta u Zastupničkom domu Parlamenta BiH dobila Stranka demokratske akcije (SDA) za koju je glasovalo 25,36 posto od 910 tisuća birača.
Izborni prag prešlo je još šest stranaka odnosno koalicija.
Za Stranku za BiH (SBiH) kao drugoplasiranu glasovalo je oko 23 posto birača, a za Socijaldemokratsku partiju (SDP) 13,74 posto.
Četvrta je koalicija predvođena HDZ-om BiH s osvojenih 8,84 posto glasova birača, a slijedi je koalicija okupljena oko konkurentskog HDZ 1990. sa 6,96 posto glasova.
Šesta je Bosanskohercegovačka patriotska stranka (BPS) Sefera Halilovića koja prvi puta ulazi u državni parlament s potporom 4,21 posto birača te Demokratska narodna zajednica (DNZ) sa 3,17 posto.
Rezultati 84,2 posto prebrojanih glasova iz Republike Srpske potvrdili su uvjerljivu prednost Stranke nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) za koju je glasovalo gotovo 49 posto od 557 tisuća birača.
Druga je Srpska demokratska stranka (SDS) s potporom 20 posto biračkog tijela a mjesta u državnom parlamentu dobile su još tri stranke iz RS.
Ulazak u Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH izborilo je osam stranaka odnosno koalicija, a poredak je gotovo potpuno isti kao i u izborima za državni parlament s tim da će im društvo praviti i zastupnici iz Narodne stranke radom za boljitak (NSRZB).
Gotovo identična situacija je i utrci za zastupnička mjesta u Narodnoj skupštini RS. Dvije hrvatske koalicije koje su bile u utrci za parlament tog entiteta zajedno su dobile ispod 0,5 posto glasova.
Neizvjesnosti u natjecanju za predsjednika tog entiteta odavno nema jer je pobjeda Milana Jelića iz SNSD-a od početka bila neupitna.
U natjecanju za hrvatskog potpredsjednika RS-a vodi kandidat NSRZB-a Željko Grebenarević.
On je do sada osvojio 0,87 posto glasova, a Ivan Krndelj iz koalicije predvođene HDZ-om 1990. 0,54 posto glasova. Među bošnjačkim kandidatima vodi Adil Osmanović iz SDA.