Među brojnim uglednicima iz kulturnog, političkog i gospodarskog života Sofije, na svečanom otvaranju bilo je dvanaest veleposlanika raznih europskih država.
Ivan Tokadžiev, izaslanik bugarskog ministra kulture, istaknuo je izvanrednu vrijednost izložbe "koja nas uči o porijeklu kravate kao jednom iznimnom mediju komunikacije".
Hrvatski veleposlanik Dražen Vukov-Colić rekao je da "hrvatska i bugarska kultura, znanost i umjetnost bilježe dugotrajne, raznolike i bogate međusobne veze, a sada i iste ciljeve i civilizacijske vrijednosti na zajedničkom europskom putu".
Medijski je izložba bila dobro praćena - samo u četiri dana, od dana postavljanja izložbe, 8. rujna, do njezina otvorenja, 11. rujna, jedanaest je novinara zatražilo intervju s autorima.
U sofijskoj Nacionalnoj galeriji inozemne umjetnosti, gdje je izložba postavljena, u stalnom je postavu trinaest ulja na platnu i četiri skulpture renomiranih hrvatskih umjetnika, među ostalima, Vlahe Bukovca, Ivana Meštrovića, Emanuela Vidovića, Otona Ivekovića, Ferde Kovačevića, Marka Murata, Bele Čikoša - Sesije i Branka Šenoe.
Uz neprofitnu ustanovu "Academia Cravatica", izložbu su organizirali Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija RH te Veleposlanstvo RH u Sofiji. Kao pokrovitelji, u projektu sudjeluju ministarstva kulture obiju zemalja.
Izložba 10. listopada seli u Rusensku umjetničku galeriju, gdje će biti postavljena do 30. listopada, a nakon toga nastavlja put Europom i svijetom koji bi trebao trajati cijele sljedeće godine.