Revizijom je utvrđeno da je vrijednost imovine grada iskazana u iznosu umanjenu za 14,2 milijuna kuna. Nije popisana sva imovina i ulaganja od ukupno 569,4 milijuna kuna.
Namjenski prihodi od 62,5 milijuna kuna - prihodi od stanova sa stanarskim pravom, komunalne naknade, komunalni doprinos, dio cijene za komunalne usluge, spomeničke rente i prihodi od naknada za koncesije - nisu utrošeni za propisane namjene.
Po ocjeni revizora grad je nabavio robe i usluga za 2,1 milijuna kuna bez primjene propisanih postupaka nabave. Riječ je o uslugama čuvanja imovine, uslugama domara, čišćenja, nabave uredskog, informatičkog i higijenskog materijala.
Gradonačelnik Vojko Obersnel kazao je da će nedostatci u knjiženju imovine biti uklonjeni za 60-ak dana. Istaknuo je da grad Rijeka potražuje od dužnika za komunalnu naknadu oko 80 milijuna kuna. Gotovo 35 posto duga odnosi se na državne tvrtke, a dio duguju tvrtke u stečaju i upitno je kada i hoće li ga platiti, rekao je.
Od državnih tvrtaka i ustanova, primjerice Luka Rijeka za komunalnu naknadu duguje oko 20 milijuna kuna, Brodogradilište "3. maja" oko 15 milijuna kuna, a Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi oko dva milijuna, rekao je Obersnel.
Dodao je da država riječkoj lokalnoj samoupravi za stanove prodane za nekonveritibilne valute, s uračunanim kamatama, dužna isplatiti oko 50 milijuna kuna.