10 godina nakon revolucionarnog britanskog uspjeha s kloniranom ovcom Dolly, tim znanstvenika iz iranskog Royan instituta u Isfahanu objavio je svoj uspjeh s kloniranim janjetom.
Grad Isfahan u središnjem Iranu inače je centar razvoja iranskog nuklearnog programa.
"Kod našeg eksperimenta s kloniranim janjetom naučili smo puno toga. I to nam ulijeva optimizam za daljnje pokušaje", rekao je dr. Hosseini. Klonirano janje umrlo je samo pet minuta nakon rođenja, 2. kolovoza, zbog, kako je rekao Hosseini, problema s dišnim putevima. Ovca majka, kojoj je usađen klonirani embrij, zdrava je.
Janje je došlo na svijet carskim rezom, i to tjedan prije no što je bilo planirano. Hosseini je rekao da će njegov tim u Teheranu i Isfahanu tijekom sljedećih mjeseci provesti nove eksperimente s kloniranjem i matičnim stanicama.
Vjersko vodstvo Irana ukazom je dozvolilo kloniranje životinja, ali je zabranilo takve eksperimente s ljudskim stanicama. Većinu iranskog stanovništva čine šiiti. Velik dio sunitskih islamskih dužnosnika izjasnio se protiv kloniranja u bilo kojem obliku.
Britanski znanstvenici uspješno su klonirali prvu ovcu na svijetu, Dolly. Nakon nje klonirane su i razne druge vrste sisavaca. Međutim, znanstvenici često iznose kao problem kod kloniranih životinja prijevremeno starenje.