SP streljaštvo: Rezultati

ZAGREB, 26. srpnja 2006. (Hina) - Bjelorus Sergej Martinov osvojio je naslov svjetskog prvaka u disciplini 50 metara malokalibarska puška na SP u streljaštvu u Zagrebu.

Martinov je do zlata dođao sa 702.1 pogođena kruga (599 u kvalifikacijama i 103.1 u finalu), srebro je osvojio Ukrajinac Jurij Suhorukov sa 700.9 (596 i 104.9) krugova, a broncu Talijan Marco De Nicolo sa 700.6 (597 i 103.6) krugova.

Naslov svjetskog prvaka u disciplini 25 metara standardni pištolj osvojio je Kinez Guohui Liu sa 577 krugova, srebro je osvojio Jong Su Kim iz Sjeverne Koreje sa 576 krugova, koliko je pogodio i brončani Jakkrit Panichpatkum iz Tajlanda.

Žene su se natjecale u disciplini gađanja pokretnih meta na udaljenosti 10 metara, a zlato je osvojila Francuskinja Audrey Corenflos sa 385 krugova, ispred Ukrajinke Galine Avramenko sa 383 i Kineskinje Aiwen Sun sa 381.