SP streljaštvo: Dva zlata za Kineze prvoga dana

ZAGREB, 23. srpnja 2006. (Hina) - Kinez Wei Pang osvojio je prvu zlatnu medalju na 49. svjetskom prvenstvu u streljaštvu koje se održava u Zagrebu. Pang je osvojio naslov svjetskog prvaka u disciplini zračni pištolj 10 metara s ukupnim rezultatom od 683.8 krugova.

Peng je bio najbolji i u kvalifikacijama u kojima je pogodio 584 kruga, a to je vodstvo uspio zadržati i nakon završnih 10 metaka. Do srebra je odličnim nastupom u finalu stigao Jakkrit Panichpatikum iz Tajalanda sa 683.0 kruga )582 u kvalifikacijama i 101.0 u finalu), a broncu je sa 681.1 krugom (581 u kvalifikacijama i 100.1 u finalu) osvojio Rus Vladimir Gončarov.

Hrvatski predstavnik u ovoj disciplini Vlado Cindrić zauzeo je 85. mjesto u kvalifikacijama s pogođenih 568 krugova.

Prvoga dana natjecanja na SP Kina je osvojila još jedno zlato, u konkurenciji juniora mladi Kinezi osvojili su zlatnu medalju u disciplini zračni pištolj 10 metara momčadski sa 1726 pogođenih krugova. Srebro su osovjili Rusi sa 1717, a broncu Indijci sa 1716.