SP streljaštvo: Srebro za Petra Gorsu u zračnoj pušci

ZAGREB, 25. srpnja 2006. (Hina) - Hrvatski junior Petar Gorsa osvojio je srebrnu medalju u disciplini 10 metara zračna puška na SP u streljaštvu u Zagrebu.

Gorsa je do srebra stigao sa 595 pogođenih krugova, samo jednim manje od novog svjetskog prvaka Navanatha Bhanuda Faratadea iz Indije, dok je broncu sa 593 kruga osvojio Kinez Yifei Cao.

Preostala dva hrvatska predstavnika, Adriano Pavletić i Danijel Baretnjak su sa po 573 kruga zauzela 74., odnosno 75. mjesto.

Momčadski zlato su osvojili Kinezi sa 1769 krugova, ispred Talijana sa 1767 i Južnokorejaca sa 1766. Hrvatska je sa 1741 krugom zauzela 19. mjesto.

Ruskinja Natalija Paderina osvojila je naslov svjetske prvakinje u disciplini 10 metara zračni pištolj na SP u streljaštvu u Zagrebu.

Paderina je do zlata stigla s pogođenih 486.9 krugova (387 u kvalifikacijama i 99.9) u finalu, srebro je osvojila Kineskinja Jun Hu sa 485.2 krugova (387 i 98.2), a broncu Bjeloruskinja Viktorija Čaika sa 485.1 krugova (384 i 101.1).

Od hrvatskih predstavnica najbolja je bila Vlatka Pervan koja je sa 378 krugova zauzela 38. mjesto u kvalifikacijama, Marija Marović je sa 376 krugova bila 47., a Mira Marović sa 374 kruga 63.

Ekipno zlato je pripalo Kineskinjama sa 1154 kruga, srebro je pripalo Bjeloruskinjama sa 1140, a bronca Ruskinjama sa 1138. Hrvatska je sa 1128 krugova zauzela 12. mjesto.