U temeljito preuređenoj palači, koja se sastoji od prizemlja, dvaju katova i potkrovlja, uređena je 41 radna soba. Od popratnih sadržaja tu je modernistički uređen kafić s devet sjedećih mjesta, od toga dva uz šank, te čajna kuhinja.
Radne su sobe različitih veličina - od sasvim malih u potkrovlju, do dvoranskoga tipa na prvom katu. Zajednička im je boja zidova bijela i oker žuta, odnosno smećkasta te gotovo asketska oprema. U sobama su, naime, samo ormari i radni stolovi u bijelim, odnosno bojama drva, a tek treba postaviti prijenosna računala.
Ovisno na koju stranu su im prozori, novinari su već kategorizirali sobe - otmjenima su nazvali one s pogledom na zelenilo Medvednice, srednju su ocjenu dali sobama s pogledom na Demetrovu, a najniže su ocijenjene sobe s prozorima na zatvorenu trijemu.
Sobe bi se, uvjetno, mogle kategorizirati i po broju stolica. Naime, u tek četiri sobe u potkrovlju sjedit će po jedan zastupnik, a u ostalima će ih biti od dva do šest.
Poznato je da će "sobe za samce" dobiti tri pripadnika nacionalnih manjina - Nikola Mak, Jene Adam i Šemso Tanković.
Gledano po katovima, u potkrovlju će, primjerice, sjediti HNS-ovci i DC-ovci, na cijelom prvom i polovici drugog kata HDZ-ovci, na drugom i trećem bit će SDP-ovci, u prizemlju pravaši i IDS-ovci.
Ipak, gdje će sjediti koji zastupnik odlučit će stranački klubovi.
I dok će stanare potkrovlja dočekati niski, kosi stropovi, HDZ-ovci s prvog kata moći će se pohvaliti stropnim slikarijama iz druge polovice 18. stoljeća koje rese čak četiri sobe.
Kod njihove restauracije, koju je zatražio Zavod za zaštitu spomenika kulture, nađeno je čak 15 slojeva, a restauriran je onaj najočuvaniji, kažu iz saborske službe koja je pratila uređenje.
Sobe su povezane dugačkim hodnicima popločanim sivo-smećkastim mramorom, a katovi drvenim, prilično strmim stubama te dizalom.
Palača Bedeković, inače tipična zagrebačka gornjogradska palača, ima i podrum u koji vode stube "skrivene" iza masivnih, metalnih vrata, "dotjeranih" pjeskarenjem.
U ulaznom hodniku, vjerojatno privremeno, nalazi se je jedina umjetnina u zgradi - apstraktna skulptura Josipa Diminića simbolična naziva "Usta istine".
Palača Bedeković, koja je u prošlosti mijenjala namjene, uređivala se nekoliko godina, u što je uloženo 17 milijuna kuna, od toga 1,7 milijuna na namještaj virovitičkog Tvina i Exportdrva.
Obnavljale su ju isključivo domaće tvrtke. Idejno rješenje rekonstrukcije izradio je projektni biro Vulin-Iveković.