Konferenciji su prisustvovali ministri i predstavnici zemalja članica - Austrije, Bugarske, Hrvatske, Mađarske, Moldove, Njemačke, Rumunjske, Ruske Federacije, Slovačke, Srbije i Ukrajine - te zemalja promatrača (Češka, Francuska, Nizozemska i Turska), kao i predstavnici međunarodnih organizacija.
Prema službenom priopćenju sa susreta, predstavnici država članica i država promatrača pokazali su odlučnost u daljnjim nastojanjima da se Dunav, kao njihova zajednička baština, očuva te da se ojača njegova uloga u povezivanju različitih naroda, gospodarstva i kultura. Kao uvjerljiv primjer njihovog zajedničkog zalaganja za pitanje Dunava naveli su uspješno uspostavljanje slobodne plovidbe kod Novog Sada, uz čvrstu potporu Europske unije.
Također su se usuglasili da, osim poboljšanja uvjeta plovidbe, u suradnji s drugim relevantnim međunarodnim organizacijama, treba staviti veći naglasak na zaštitu okoliša, posebice uključujući zaštitu krhkog ekosustava Delte Dunava.
Grabar-Kitarović se na marginama svečanog sastanka susrela s novoimenovanom mađarskom ministricom vanjskih poslova Kingom Goenc koja je ponovila punu podršku Mađarske Hrvatskoj na njezinom putu ka Europskoj uniji i Sjevernoatlantskom savezu, stoji u priopćenju MVPEI-a.