"Razumjeli smo to bolje od drugih zato što slične uvrede čujemo u Saboru svaki dan", kazao je tom listu Dragan Crnogorac, predsjednik Zajednice vijeća općina.
U Hrvatskoj se točno zna tko je Hrvat, a tko Srbin, djeca idu u odvojene škole, Srbi se ne mogu zaposliti u državnim službama i nije im omogućeno pravo na povratak, pišu "Večernje novosti" u tekstu pod naslovom "Omraženi i obespravljeni".
"U Pakracu, recimo, 1997. i 1998. godine imali smo nastavu na srpskom jeziku za oko 50-oro djece. Nakon 1999. godine to su nam pravo ukinuli, pod izgovorom da je teško tehnički organizirati prijevoz djece", izjavio je za taj list Obrad Jovanović iz Srpskog demokratskog foruma u Pakracu.
"Posao u državnim službama u Hrvatskoj rezerviran je isključivo za Hrvate, radno sposobni Srbi na rubu su egzistencije", pišu "Večernje novosti", dodajući da Srbima u Hrvatskoj nije omogućen povratak i da se u Hrvatsku - kako to tvrdi Vojislav Stanimirović, predsjednik SDSS-a - vratilo oko 70 tisuća Srba, a ne njih 130 tisuća, kako kažu službeni podaci.