"Sve ću vam dati samo ne uzimajte vlast u Kninu i Vukovaru, poručio je Srbima hrvatski premijer Sanader", ističe beogradski list u podnaslovu. U tekstu se potom navodi kako se Hrvatima maksimalno pomaže, a Srbima su uglavnom kuće vraćene ali opljačkane te da su "Hrvati gotovo na svim radnim mjestima u državnim službama".
"Kad bi Hrvatska poštivala Ustavni zakon o nacionalnim manjinama, onda bi se Srbi trebali zaposliti na toliko radnih mjesta koje financira država, koliki je njihov postotak u stanovništvu", piše "Politika". List navodi primjer iz kninske bolnice kada je 2001. medicinsko osoblje potpisalo peticiju da se odbije molba instrumentarke povratnice Milice Relić zato što je Srpkinja. "Ipak, ona se zaposlila u toj bolnici, kao i još šestoro osoba srpske nacionalnosti...", primjećuje list.
Predsjednik Srpskog demokratskog foruma u Kninu Jovo Tišma za list u zaključku članka, međutim, ocjenjuje, kako ipak "takva peticija više nije moguća" jer su takve podjele, smatra Tišma, prevladane.
List napominje i kako među Srbima povratnicima i Hrvata u Kninu "nema incidenata, a kamoli li većih sukoba, iz tri osnovna razloga - zato što imaju iste probleme, najčešće posao, nisu međusobno ratovali (u tom gradu ima više Hrvata iz Bosne i zbog toga što Srbi u kninskoj općini, poslije prošlogodišnjih lokalnih izbora, nisu uspostavili vlast, iako je SDSS osvojio najviše mandata u općinskom vijeću -osam".