Video instalacija "Kuba" Katluga Atamana tijekom svibnja i lipnja putuje Dunavom na tegljaču "Negrelli" i prikazuje se na postajama od Crnog mora do Beča, a danas se zaustavila u Vukovaru. Posjetitelji mogu na postavljenim starim televizorima vidjeti potresnu priču stanovnika Kube, jednog od najozloglašenijih instambulskih geta, siromašnom predgrađu glavnog turskog grada.
U svakoj od zemalja, u kojoj se tegljač zaustavi, video instalaciji Katluga Atamana pridružuje se izložba nekog od domaćih umjetnika. U Vukovaru to je video projekcija "All One Knows (Sve što znamo)" Renate Poljak u kojoj umjetnica, koja danas živi i radi u Beču, kroz razgovor dvoje suputnika tijekom putovanja od Beograda do Vukovara, pokušava doći do objašnjenja rata u Hrvatskoj početkom devedestih godina prošlog stoljeća.
To umjetničko događanje dunavskim zemljama organizirala je fondacija za suvremenu umjetnost "Thyssen-Bornemisza Art Contemporary - T - B A21", koju je osnovala Francesca von Habsburg s ciljem podrške novim mladim autorima suvremene umjetnosti.
Tijekom prigodne svečanosti, rad Fondacije predstavila je njezina osnivačica, dok je o obljetnici povratka Gradskog muzeja Vukovar iz progonstva govorila ravnateljica te muzejske ustanove Ružica Marić.
Simboličnim puštanjem balona u zrak, sudionici obilježavanja obljetnice povratka vukovarskih muzealaca, prognanih 1991. godine tijekom srpske agresije, odali su počast svim nestalim u Domovinskom ratu dok su u počast svim poginulima Dunavom zaplovili upaljeni lampioni.